Türkiye’nin dört bir yanında Cumhuriyet coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yurdumuzun dört bir köşesinde coşkuyla kutlandı.

İSTANBUL

Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde İstanbul Boğazı, tarihi anlara tanık etti. Solotürk ve Türk Yıldızları gösteri uçuşu ile başlayan gösteriler sonrası 100 savaş gemisinin geçişi gerçekleşti.

Bu gösterilerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 19.23’te 100. Yıl Hitabı’nı gerçekleştirdi. Hitabın ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde dron, havai fişek ve ışık gösterileri yapıldı.

ANTALYA

Antalya’da Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde fener alayı coşkusu yaşandı. Ünlü rap sanatçısı Sefo’nun konseriyle kutlamalar doruğa çıktı. Konserin ardından 500 dron ile gerçekleştirilen muhteşem gösteri büyük beğeni topladı.

HAKKARİ

Antalya’da Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde fener alayı coşkusu yaşandı. Ünlü rap sanatçısı Sefo’nun konseriyle kutlamalar doruğa çıktı. Konserin ardından 500 dron ile gerçekleştirilen muhteşem gösteri büyük beğeni topladı.

ISPARTA

Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde “Fener Alayı” düzenlendi. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla ve meşalelerle 100. yılı coşkuyla kutladı.

MUĞLA

Muğla’nın Datça ilçesinde gün boyu kutlamalarla yaşanan 100. yıl coşkusu, akşam düzenlenen fener alayı ve Yüksek Sadakat konseri ile tavan yaptı.

BALIKESİR

Balıkesir’in Edremit Kaymakamlığı koordinasyonunda Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde ‘İstiklalden İstikbale’ sloganıyla 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa’da Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde “Fener Alayı” yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’de Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında son olarak yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.

VAN

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle fener alayı yürüyüşü düzenledi. Soydan Kavşağı’nda bir araya gelen yüzlerce kişi, ellerinde Türk bayrağı ve meşalelerle yürüyüş yaptı. Marşlar eşliğinde Maraş Caddesi üzerinde yapılan yürüyüş, Kent Parkı’nda son buldu. Burada İstiklal Marşı’nı okuyan kalabalık daha sonra dağıldı.

DÜZCE

Düzce’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı ve kortej yürüyüşüne on binlerce kişi katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx