Son Yıllarda Tüm Dünyada Popüler Bir Yöntem Olan Çıplak Uyumak Kilo Vermemize Nasıl Yardımcı Oluyor?

Dünyada pek çok insan kilo vermek için uğraşırken bilim insanları kilo vermeye yardımcı olabilecek alternatif yolları araştırıyor. ABD’de yapılan bir araştırmada çıplak uyumanın kilo vermeye yardımcı olduğu keşfedildi. Detaylar içerikte!

Kilo vermek isteyen pek çok insan bunun yollarını araştırıyor. Kimi sıkı diyet programları ya da aralıklı oruçla bunu başarmayı amaç edinirken kimi de spor yaparak kilo vermeye çalışıyor.

Aslında diyet ve egzersiz yöntemlerinden farklı olarak sağlıklı kilo vermenin çok sıra dışı bir yöntemi daha var: Çıplak uyumak.

The Sun gazetesinde yer alan bir habere göre kilo vermeye yardımcı olan yöntemlerden biri de çıplak uyumak. Üstelik bu yöntem ünlüler arasında oldukça moda.

Ariana Grande ve Heidi Klum gibi ünlüler çıplak uyuma yöntemini deneyenler arasında.

ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma, çıplak uyumanın vücudu serin tuttuğunu ve metabolizmayı hızlandırdığını keşfetti.

Araştırma çıplak uyuma yönteminin, kilo vermek isteyenlerin daha hızlı kalori yakmasına yardımcı olabileceğini ortaya koydu.

Yapılan araştırma, gece daha serin olduğu için insan vücudunun gereksiz kan şekerinden kurtulduğunu ve bu sayede daha fazla kalori yakmayı sağlayan kahverengi yağ miktarını artırdığını iddia ediyor.

Ayrıca geceleri vücudu doğal yollardan soğutmak, kortizol hormonunu düşürüyor. Bu da kişinin iştahını abur cubura değil sağlıklı gıdalara yöneltiyor.

Sadece çıplak uyumak zayıflamak için yeterli değil elbet. Ancak sağlıklı bir diyet programı ve düzenli sporla birlikte uygulandığında uzmanlar çıplak uyumanın kilo vermeyi destekleyen bir seçenek olduğunu dile getiriyor.

Siz bu yöntemi daha önce denediniz mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx