İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, gazilerle yemekte bir araya geldi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Bilinsin ki şehitlerimizin kanlarında yerde bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Biliniz ki gazilerimizin sözünü yere düşürmedik, düşürmeyeceğiz” dedi.

Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi’nde, Keçiören Belediyesi ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı iş birliğinde Gaziler Günü nedeniyle program gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Büyük Birlik Partisi Lideri Mustafa Destici ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazilerle yemekte bir araya geldi.

“Meclisimiz gazi, Cumhuriyetimizin kurucusu gazi”

“Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar canla başla çalışıyoruz”

“Kılıcımızla var olduk, kılıcımızla aldık, kılıcımızla koruduk”

Büyük Birlik Partisi Başkanı Mustafa Destici ise, “Bizim tarihimizin hakim özelliği, zaferler, savaşlar ve mücadeleler tarihi olmasıdır. Biz tarihimiz boyunca hep mücadele ettik. Hiç kimse bir karış toprağı, bir avuç buğdayı, bir tas suyu bize bahşetmedi, bu millete lütuf etmedi. Kılıcımızla var olduk, kılıcımızla aldık, kılıcımızla koruduk ve inşallah yine ordumuzla, askerimizle, polisimizle ve jandarmamızla korumaya devam edeceğiz. Binlerce yılık tarih yolcuğumuzda bugün güçlü, hür ve bağımsız olmamızı, bu mücadele azmimize ve o azmin kaynağı olan inanç ve değerlerimize, elbette o mücadeleyi veren gazilerimize ve şehitlerimize borçluyuz. En önemlisi birliğimizi ve beraberliğimiz muhafaza etmektir. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara bugüne kadar fırsat vermedik, inşallah bundan sonrada fırsat vermeyeceğiz. Sakarya Meydan Muharebesi’nden sonra 1921’de Cumhuriyetimiz kurucusu Mustafa Kemal Paşa’ya gazi unvanı ve mareşal rütbesi verilmesine ithafen 19 Eylül tarihini 2003 yılından beri Gaziler Günü ve Haftası olarak kutluyoruz. Bu vesileyle siz kıymetli gazilerimizin gününü kutluyorum ve şehitlerimizi yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Vatan size minnettar”

“Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı, Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı, Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı” sözleriyle konuşmaya başlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ise, “İşte bu cennet vatanı vermeyen gazilerimize ve şehitlerimize ne söylesek azdır. Vatan size minnettar. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece devletimizin kitabında göklerde yıldız olarak kalmaya kıyamete kadar devam edeceksiniz” dedi. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx