Huawei yeni güçlendirilmiş yonga setini tanıttı

Huawei, bugün Çin’deki lansman etkinliğinde birçok yeni cihazı tüketicilerle buluşturdu. Bu cihazlardan biri de MatePad Pro tablet oldu. Bununla birlikte FreeBuds Pro 3 TWS kulaklıklar, Watch Ultimate Gold Edition ve daha birçok ürün tanıtıldı. Fakat bu etkinliğin belki de en öne çıkan parçası, Huawei’nin amiral gemisi Smart Screen V5 Pro adlı televizyonu oldu. Bu televizyon, aynı zamanda bugün duyurulan Honghu 900 yonga setiyle çalışacak şekilde üretildi. Şimdi, bu yeni yonga setini daha yakından inceleyelim.

Huawei‘nin Honghu 900 yonga seti, Honghu 818’e kıyasla CPU performansında %200 daha güçlüdür. Endüstri standartlarına kıyasla %81 daha yüksek performansa sahip olduğu belirtiliyor. Honghu 900, önceki modeline kıyasla GPU’da %160, NPU’da ise %212 daha yüksek performans sunmaktadır. Bu yonga seti, 4T + 1T çift NPU ve yüksek seviyede yapay zeka hesaplamasıyla donatılmıştır.

Huawei yeni güçlendirilmiş yonga setini tanıttı

Honghu 900’ün en dikkat çekici özelliklerinden biri, 1080p kalitesindeki bir görüntüyü sadece 0,88 saniyede 4K çözünürlüğe 120 fps hızında yükseltebilmesidir. Ayrıca, 8K çözünürlükte 120fps’lik bir kod çözme yeteneğine de sahip. Bu yonga seti, sahne tanıma, nesne tanıma, yapay zeka destekli süper çözünürlük (AI SR) ve yapay zeka destekli yüksek dinamik aralık (AI HDR) gibi gelişmiş özellikleri de beraberinde getiriyor.

Şimdi bu yonga setinin güç verdiği Smart Screen V5 Pro’ya odaklanalım. Bu televizyon, 98 ve 85 inçlik seçeneklerle geliyor. Ekran, Super MiniLED teknolojisiyle üretildi ve neredeyse tamamı ekran olan bir yapıya sahip: %99 ekran gövde oranı. Bu televizyon, 6GB RAM’e ve 64GB depolama alanına sahip. Ses sistemine gelirsek, 30W çift baslı ve iki adet 10W gökyüzü kanalına sahip 3.1.2 kanallı bir sistem bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx