Gösteriş meraklısı Polat Çiftinin Üç Şirketi Naylon Çıktı!

Ünlü fenomen Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkındaki kara para aklama ve vergi kaçırma haberi magazin gündemine bomba gibi düşmüştü…

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma gibi birçok iddia ortaya atılan Dilan Polat ve eşiyle ilgili rapor hazırladı.

Raporda Dilan Polat ve akrabalarının şirketlerinin tek elden yönetildiği ve bu şirketlerde para aklanıyor olabileceği iddialarına yer verildi. Dilan Polat ve eşi Engin Polat ile ilgili MASAK’ın hazırladığı rapordan yeni detaylara GÜNAYDIN ulaştı.

Dilan Polat’ın sahibi olduğu Rise and Shine Kozmetik şirketi sahte belge düzenledi. Üç şirketin ise naylon faturalar keserek vergi kaçırma amacı güttüğü tespit edildi.

Raporda Dilan Polat ve akrabalarının şirketlerinin tek elden yönetildiği ve bu şirketlerde para aklanıyor olabileceği iddialarına yer verildi.

MASAK raporunda, Polat ve ilişkili olduğu kişi ve kurumlarca özellikle internet üzerinden yapılan satışlardan elde edilen kurum gelirlerinin, vergi matrahını azaltmak amacıyla sahte belge kullanmış olabileceği görüşüne yer verdi.

Polat’ın sahibi, ortağı olduğu şirketler arasında bulunan Rise and Shine Kozmetik Şirketi’nin, sahte belge düzenlediği saptandı.

ŞİRKETTE ÇALIŞAN YOK BORÇLARI ÖDENMEMİŞ

3 şirket arasında yer alan bir diğer şirket olan Fekpen Plastik Gıda’nın da tıpkı ‘Byzgun’ şirketi gibi, borçlarını ödemediği, bankacılık işlemi gerçekleştirmediği, çalışanının olmadığı kaydedildi. 3’üncü şirket Tekbaşer Metal ve Sanayi Şirketi’nin de borçlarını ödemediği, şirket çalışanının bulunmadığı, şirketin ayrıca yabancı uyruklu ‘Mashkhurbek Mamadaliev’ isimli şirket yönetebilecek profilde olmadığı değerlendirilen kişiye devredildiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx