Yüzünüz Ve Saçınız İçin Konutta Yapabileceğiniz Avokado Maskesi Tanımı İle Bir Güneş Üzere Parlayın

Hiç çok fazla avokado satın aldığınız oldu mu? Pekala konutunuzda daha onları kullanmadan evvel çabucak olgunlaşıyorlar mı? Durun onları atmayın. Bunun yerine, paranızın karşılığını en âlâ halde alın ve bu üç besleyici, nemlendirici maskeden birini yapın. Hoşluk uzmanları, avokadonun ne kadar yararlı olabileceğine ve onu yemeğinize yahut yüzünüze nasıl koyabileceğinize dair ipuçları ve püf noktaları veriyor, lakin her ikisini de yapmanızı öneriyorlar.AVOKADO YÜZ MASKESİ

Avokado yalnızca sağlıklı yağlar açısından varlıklı olmakla kalmaz, birebir vakitte cildinizin sıhhati ve canlılığında değerli bir rol oynayan eksiksiz bir C ve E vitamini kaynağıdır. Bu kendin yap yüz maskesi tanımı hem erkekler hem de bayanlar içindir. Cildiniz ister güneş hasarından, jilet yanığından, isterse yalnızca kış ögelerinden ötürü kurumuş olsun, bu tedavi kayıp nemi ve temel yağ asitleri ve vitaminler üzere besin hususlarını yerine koyar.

Malzemeler

1 el havlusu

1 olgun avokado

1 yemek kaşığı mayonez (kuru cilt)

1 taze sıkılmış limon (yağlı cilt)

YAPILIŞI

Cildi olağan formda temizleyin. Bir çatal kullanarak taze avokadoyu bir kasede karıştırın. Cilt çok kuruysa, bir yemek kaşığı mayonez ekleyin. Cilt doğal olarak nemli yahut yağlıysa, sadece bir taze limonun suyunu ekleyin. Maske karışımını yüzünüze ve boğazınıza sürün ve 10-15 dakika bekletin. El havlusunu ılık suda ıslatın, sıkın ve burnunuz ve ağzınız için boşluk bırakarak yüzünüze uygulayın. Havluyu kısa bir mühlet yüzünüzde bırakın, akabinde havluyla maskeyi silin.

Bu maskenin sonuçları cildinizi fark edilir derecede daha yumuşak ve pürüzsüz bırakmalıdır ve hangi mevsim olursa olsun, avokado kuru cildi tedavi etmek için harikadır.

SAÇ VE SAÇ DERİSİ NEM PAKETİ

Avokado yalnızca saç derinizi ve saçınızı nemlendirmekle kalmaz; ayrıyeten saçınızın gerilimini gidermeye yardımcı olarak saça parlaklık verir. İşte en düzgün avokado saç ve saç derisi maskesi;

Malzemeler

1 olgun avokado

1 taze sıkılmış limon

Şampuanınız ve saç kreminiz

YAPILIŞI

Maskeyi hazırlamak için avokadoyu bir kasede ezin, yarım limonun suyunu sıkın ve karıştırın. Bir lavaboda yahut duşta ılık suyla saçı ıslatın. Avokado ve limon karışımını saçınıza ve saç derinize uygunca ovalayarak uygulayın. Doğal avokado yağlarının daha kolay nüfuz edebilmesi için saç derinin hala sıcak olması en güzelidir. 20 dakika bekletin. Bu mühlet sonunda uygunca durulayın, şampuanlayın ve en sevdiğiniz saç kremi ile devam edin.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.