YouTube, 2020’de en çok izlenen oyunları açıkladı YouTube, Kültür ve Trend 2020 Raporunu yayınladı. Raporda 2020’de en çok izlenen oyun olarak yine Minecraft…

Kullanıcı kitlesi bakımından Twitch ve Facebook ile çok farklı bir konumda olan YouTube, hem canlı yayın hem de video içerik konusunda geniş bir yelpazaye sahip. Geçtiğimiz yıl da 1. sırada yer alan Minecraft, izlenme sayısı olarak rakiplerine fark attı.

2019 yılında da benzer bir listeye sahip olan YouTube, Minecraft videolarının 201 milyar kez izlendiğini açıkladı. İkinci sırada yer alan Roblox 76 milyar kez, Garena Free Fire 72 milyar kez, GTA V 70 milyar kez ve Fortnite 68 milyar kez izlendi.

YouTube’un 2020 resmi Kültür ve Trend Raporunda yer alan bilgiye göre, bu yılın Top Trend listesinde yer alan tek Minecraft videosu YouTuber Dream tarafından yayınlanan Minecraft Speedrunner VS 3 Hunters GRAND FINALE videosu.

With 201 billion views, Minecraft was far and away the most-viewed game of 2020. Tag the creators who earned your share of that 201B

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir