Yeni Mercedes-Benz S Türkiye’de! İşte fiyatı Baştan aşağı yenilenen ve lüks segmentte bulunan Mercedes-Benz S Serisi, yıl bitmeden Türkiye’de satışa…

Geçtiğimiz yıl en prestijli serilerinden biri olan S-Serisi’nde değişikliğe gideceğini açıklayan Mercedes-Benz, tamamen yenilediği ve farklı teknolojik özelliklere sahip olan Mercedes-Benz S-Serisi’ni Türkiye’de piyasaya sundu.

Ülkemize gelen ilk modellerden olan S 400 d 4MATIC L versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni S-Serisi’nde 2.9 litre hacimli turbo 6 silindirli dizel motor 330 beygir güç üretirken, 700 Nm maksimum tork sunuyor. Araç, 100 kilometrede ortalama 8 litre yakıt tüketiyor.

Ünlü otomobil üreticisi MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) adlı multimedya ekranı ve dijital gösterge paneli ile sürücü odaklı üst düzey sürüş deneyimi sunuyor.

Araç aynı zamanda Energizing konfor programları aracılığıyla sürücü ve yolculara ergonomik ve konforlu bir yolculuk yaşatıyor. Bu program dahilinde kapsamlı koltuk ayarı, aktif ambiyans aydınlatması, çeşitli masaj modları ve 4 yönlü sırt desteği yer alıyor.

Ön plandaki özelliklerden olan E-Active Body Control ile, süspansiyon sistemi kullanılarak araç gövdesi yükseltilebiliyor. Çukurlu yollarda veya arazide bu özellik otomatik olarak aktifleşiyor.

Yeni S-Serisi Türkiye’de ilk etapta S 400 d 4MATIC L modeliyle 3 milyon 713 bin 500 TL’den satışa sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir