Yasağa uymadılar, oyun oynamak için duvarı deldiler İnternet kafa dışarıdan kapalı görünse de Bursa’da bir grup genç, koronavirüs yasaklarına uymayarak …

Emniyet güçlerinin 15 dakika boyunca süren ısrarı üzerine internet kafenin kapısı açan kişi iş yerinde kimsenin olmadığını, kardeşleriyle sohbet ettiklerini söyledi. Kafeye giren emniyet güçlerinin içeride incelemesi yapması sonucu, yan dükkan duvarının delindiği ortaya çıktı. Kepenkleri kapatan gençler, yan dükkanda bulunan su dolabının arkasındaki duvarı delerek kafeye buradan giriş yapıyordu.

Kahvehane olarak işletilen yan dükkana geçiş yapan emniyet güçleri, burada da bazı gençleri yakaladı. Kimlik kontrolünün yapıldığı esnada masa altında saklanan bir kişi ise ekiplerin dikkati sonucu saklandığı yerden çıkarıldı. Gazetecilerin, “Masanın altında neden saklanıyordun?” sorusuna genç, “Ayakkabımı bağlıyordum” yanıtını verdi.

Emniyet güçleri, iş sahibinin de aralarında bulunduğu toplamda 31 kişiye kanuna muhalefet suçundan 3 bin 150’şer lira ceza yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir