Volkswagen’ın elektrikli araç şarj robotu göründü Alman devi, yeni paylaştığı bir video ile robotu gösteriyor. Volkswagen elektrikli araç şarj robotu …

Bir süredir gündemde olan şarj robotunu kısa bir tanıtım videosu ile kullanıcıyla buluşturan Volkswagen, robotun nasıl olduğunu da somut olarak gösteriyor. Normalde hep prototip olarak gördüğümüz bu robotu çalışırken görmeyi pek çok kişi bekliyordu. Gerek kullanılan renkler gerekse robotun üst kısmında konumlandırılan ekranda göz ve ağız görünümünün kazandırılması robota sevimli bir hava katmış.

Bu mobil elektrikli otomobil şarj robotu, uygulama vasıtasıyla araç ile iletişim kurabiliyor. Böylelikle, kurulan bağlantı sayesinde şarj etmek çok daha kolay hale geliyor. Mobil şarj sistemi diğer elektrikli araçları şarj etmek için de kullanılabiliyor ancak Volkswagen model otomobillerle daha entegre çalıştığı söyleniyor.

Mevzubahis robotun ne zaman kullanıma sunulacağı henüz açıklanmadı. Şarj robotunun karşımıza en iyi ihtimalle birkaç yıl içinde çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir