Uzaylı istilası hakkında tüyler ürperten tahminler… Dört değerli isim uyardı

Bilim insanlarından medyumlara birbirinden ünlü isimler uzaylı istilası hakkındaki tüyler ürperten açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Bugün kimileri hayatta olmasalar da şimdiye kadarki isabetli öngörüleriyle pek çok insanın kendilerine kulak vermesini sağladılar.

Son günlerde NASA’nın da odağına aldığı hususlardan biri haline gelen uzaylılar her vakit bilim dünyasının en tartışmalı sorularından biri oldu.

Yıllardır gündeme gelen kehanetlerden biri de gezegenimizin uzaylı istilasına uğrayacak olması. Elbette bu çeşit varsayımlarda bulunan yüzlerce insan var, hatta kimileri bunun ne vakit olacağı konusunda kesin tarihler de veriyor. Örneğin; pek çok dünya olayını da gerçek bir biçimde öngören bir psişiğe nazaran, uzaylılar bu yılın başlarında gezegenimize geliyor olabilir.

Özellikle şimdiye kadar yaptıkları isabetli kestirimlerle dikkat çeken dört kişinin de uzaylıların istilası konusunda uyarması kimi kehanet meraklılarının dikkatini çekti.

BABA VANGA

Baba Vanga, 1911 ile 1996 yılları ortasında Bulgaristan’da yaşamış ve hayatını gelecek hakkında kaygı verici kestirimler yaparak geçirmiş, gözleri görmeyen bir bitki uzmanıydı.

Ölümünden evvel ünlü kâhin, 2022’nin sonunda uzaylıların gezegenimizde ömür aramak için bir asteroit göndererek Dünya’yı istila edeceği kehanetinde bulundu. Uzaylıların barış içinde gelmeyeceklerinin altını çizen Baba Vanga, “Uzaylı gemiler Dünya’ya saldıracak ve kentleri bombalayıp insanları esir alacaklar” dedi.

Baba Vanga geçmişte 11 Eylül atakları, 2004 tsunamisi ve Barack Obama’nın seçilmesi üzere pek çok olay için yanlışsız iddialarda bulunmuştu.

URI GELLER

İsrailli-İngiliz illüzyonist, sihirbaz ve medyum Uri Geller da uzaylıların gezegenimizi istila etmek üzere olduğu konusundaki öngörüsünde kararlı.

Geller, geçtiğimiz günlerde Instagram’da şu duyuruyu yaptı: “Evrendeki radyo dalgalarını haritalayan bir takım, saatte üç sefer dev bir güç patlaması yayan olağandışı bir şey keşfetti ve bu, gök bilimcilerin daha evvel gördüğü hiçbir şeye benzemiyor. Bunun bizimkinden çok daha üstün bir uzaylı zekâsıyla irtibatlı olduğuna kuşku yok. Bildirileri deşifre etmeye başlayın!”

Geller daha evvel de uzaylıların yakında beşerlerle temas kuracağını ileri sürmüştü: “Muhtemelen Beyaz Saray’ın bahçesine yahut öbür bir yere inecekler. Uzaylılarla müsabakalar hakkındaki tüm bilim kurgu sinemalarımız gerçek olacak.”

NICK POPE

Nick Pope, bir vakitler Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı’na UFO araştırmacısı olarak hizmet etmiş bir İngiliz gazeteci. Bu yılın başlarında Blaze TV’nin Indistinguishable From Magic programında konuşan UFO uzmanı, “Uzaylıları bulursak ya da onlar bizi bulursa, dünya sonsuza dek değişecek” ihtarında bulundu.

Pope, “Eğer dünya dışı hayat bulursak ve bu bir sinyal almaktan yahut uzaylı mikropları bulmaktan daha fazlasıysa, ET’deki şirin uzaylı üzere dostça mı olacaklar, yoksa buraya bizi yok etmeye mi gelecekler?” dedi.

Başka bir profesörden alıntı yapan Pope, “Bizi tehdit edebilecek rastgele bir uygarlık zati bizden haberdardır” diyerek uzaylılar konusundaki tasasını de lisana getirdi.

STEPHEN HAWKING

Stephen Hawking, 2018’de ölmeden evvel uzaylılar hakkında epeyce enteresan şeyler söylemişti. Bilim insanı, Discovery Channel’a 2010 yılında yayınlanan bir belgeselde uzaylılarla temas kurmanın beşerler için olumlu bir sonucu olmayabileceğini söyledi: “Bu çeşit gelişmiş uzaylılar, ulaşabilecekleri tüm gezegenleri fethetmek ve kolonileştirmek isteyen göçebeler olabilir. Hudutların ne olacağını kim bilebilir?”

2016’daki bir öteki Discovery Channel belgeselinde de şunları söyledi: “Uzaylılar bizi ziyaret ederse, sonuç, Kolomb’un Amerika’ya indiği zamanki üzere olur ki bu da yerli Amerikalılar için pek düzgün olmadı.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.