Uyuşturucu ve silahla yakalanıp ‘iki saate çıkarım’ demişti: Eşini darp etti yine serbest

Ağustos ayında, İzmir’in Bornova ilçesindeki yol kontrolü sırasında, aracında uyuşturucu madde ve silah bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelen Sadık Yıldırım, bu kez de eşini darp ettiği iddiasıyla gündemde.

Sadık Yıldırım, polis merkezine götürülürken kelepçeli fotoğrafını “Kim aldırdı lan bizi, yol gidiyoruz diye çete mi olduk?” notuyla paylaşmıştı. Yıldırım, serbest kaldıktan sonra da polis memurunun ismini yazdığı elinin fotoğrafı ile tehdit içerikli mesajlar yayınlamıştı. Yıldırım, gözaltına alındıktan sonra da “İki saate çıkarım” diye yazmıştı, gerçekten de kısa bir süre sonra serbest kalmıştı.


Aracından cephanelik çıkan Sadık Yıldırım

UZAKLAŞTIRMA VE 2 AY ELEKTRONİK KELEPÇE

Sadık Yıldırım, bu kez de Ankara’da eşinin, şiddet uyguladığı yönündeki şikayeti üzerine gözaltına alındı. Yıldırım, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıkta verdiği ifadesinde eşi ile aralarında tartışma yaşandığını ancak şikayet edildiği gibi şiddet uygulamadığını öne sürdü. Savcılık, şikayetin devam etmesi nedeniyle Sadık Yıldırım’ı ‘basit yaralama’ suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakılması için mahkemeye sevk etti. Savcılık ayrıca Yıldırım’a yönelik uzaklaştırma ve 2 ay süresince elektronik kelepçe takılması talebinde bulundu.

Hakimlik, adli kontrol şartıyla serbest bıraktığı Sadık Yıldırım hakkında uzaklaştırma uygulanması ve elektronik kelepçe takılarak takip edilmesi yönünde karar verdi.

Sadık Yıldırım’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla fotoğrafları da ortaya çıkmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.