“Ucuz ev” tokatçıları… Kopya ilanlar, ipotekli daireler

Emlak firmalarının vatandaşları dolandırma yöntemi deşifre oldu.

Başka emlak şirketlerinin ilanlarını sanki kendi ilanları gibi düşük fiyattan paylaşan emlak firmaları, ilandaki daireleri göstermiyor ve vatandaşlara ipotekli yahut tapusunda sorun bulunan daire satmak için sözleşme imzalatmak istiyor.

“OFİSE GELİN GÖRÜŞELİM” DİYORLAR, DAİREYİ GÖSTERMİYORLAR

İstanbul Beylikdüzü’nde, piyasanın çok altındaki fiyatlarda daire sattığını iddia eden Centilmen Yapı Gayrimenkul Şirketi, vatandaşlara “Ofise gelin yardımcı olalım” diyor.

Centilmen Yapı Gayrimenkul’ün ofisine giden vatandaşlar ise, “İnternette yayınladıkları daireleri bize göstermediler, daha pahalı ve bambaşka daireleri gösterdiler” diyerek şikayette bulundu.

Vatandaşın şikayetlerini dile getirdiği internet sitesi Şikayetvar üzerinden tepki gösteren vatandaşlar, “İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna geliyoruz. İlanlarındaki daireleri göstermiyorlar. İpotekli, tapuda sıkıntısı olan, kat izni olmayan daireleri gösterip bizi kandırıyorlar” dedi.


BAŞKA İLANLARI KENDİLERİNİN GİBİ GÖSTERİYORLAR

Centilmen Yapı Gayrimenkul’ün başta Hepsi Emlak olmak üzere emlak sitelerinde yayınladığı konut ilanları, başka emlak şirketlerine ait.

Başka şirketlerin yayınladığı fotoğrafları birebir alan Centilmen Yapı Gayrimenkul, bu daireleri piyasa fiyatının çok altında bir fiyata yayınlıyor.

Daha sonra kendilerine ulaşan vatandaşlara ise “Ofise gelin yardımcı olalım” deniliyor.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Şikayetvar ve sosyal medya sitesi Twitter üzerinden tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Tapusu sıkıntılı, ipotekli veya mahkemede davası devam eden konutları bize satmak istiyorlar. İlanlardaki daireleri göstermiyorlar. Başka semtteki daireleri, sanki Beylikdüzü gibi gösteriyorlar. Akaryakıt çok pahalı, mağdur olduğumuz kalıyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

İstanbul’da trafik ve semtlerin birbirine uzaklığı sebebiyle saatlerce yol giden vatandaşlar, Centilmen Yapı Gayrimenkul’ün ilanlarındaki daireleri göremediklerini, maddi ve manevi anlamda mağdur edildiklerini dile getirdi.
SAHİBİNDEN.COM İLANLARI KALDIRDI

Türkiye’nin popüler taşınır ve taşınmaz alım-satım sitesi sahibinden.com, Centilmen Yapı Gayrimenkul ilanlarını sitesinden kaldırdı.

Sahibinden.com, Şikayetvar üzerinden tepkisini dile getiren vatandaşlara “Olayın takipçisiyiz” dedikten sonra harekete geçti.

ODATV ARADI, TELEFON YÜZÜMÜZE KAPATILDI

Odatv, Centilmen Yapı Gayrimenkul’e ulaştı.

Ancak Centilmen Yapı Gayrimenkul yetkilisi, önce “Ofise gelin” dedi, ardından telefonu yüzümüze kapattı.

Odatv, Centilmen Yapı Gayrimenkul’e Şikayetvar sitesindeki iddiaları sormak isteyince telefon bağlantısı bir anda kesildi.

Kutalmış Gürbüz

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.