Twitter, sesli sohbet odası olan Spaces’i test ediyor Geçtiğimiz aylarda Fleets özelliğini yayınlayan Twitter, Spaces adını verdiği sesli sohbet odası özelliğini…

Sesli sohbet odası sayesinde kullanıcıların daha fazla etkileşim alacağını belirten firma, Beta sürecini başlattıklarını duyurdu. Henüz küçük bir grup ile test edildiğinin altını çizen Twitter, Discord benzeri özellikler ile karşımıza çıkıyor.

Spaces özelliği sayesinde kullanıcılar, ses kliplerini özel mesajlarda da paylaşabilecek. Ayrıca kullanıcılar sohbet odaları kurarak diğer kullanıcılar ile etkileşime girebilecek. Sohbet odası kuran kullanıcılar, oluşturulan sohbet odalarında kimlerin ses kaydı gönderebileceği gibi bazı yetkilere sahip olabilecek.

Twitter, ” Müzisyenler ve yazarlar eserlerini hayata geçirmek için ses kaydı özelliğini kullanıyor. Diğer kullanıcılar ise anı anlatma, duygularını açıklama gibi konularda ses kaydı özelliğine başvuruyor. İnsanların Twitter’da vakit geçirirken kendilerini rahat hissetmek ve kontrolü ellerinde tutmak istediklerini biliyoruz. ” ifadelerii kullandı.

Twitter Ürün Tasarımcısı Maya Gold Patterson, ” Ekibimiz test grubundan gelen geri bildirimleri en iyi şekilde değerlendiriyor. Benim de karşılaştığım taciz olaylarını engellemek için daha dikkatli olmak için elimizden geleni yapıyoruz. ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir