Türkiye’nin gözü bu toplantıda! Taban fiyat, memur ve emekli maaşları, bayram tatili…

Türkiye’de milyonlarca kişi Beştepe’de yapılacak toplantıya kilitlendi. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, iktisat gündemiyle toplanıyor.

ASGARİ ÜCRET

Beştepe’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, minimum fiyatta orta artırım yapılıp yapılmayacağının katılık kazanması bekleniyor.

Taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, mevzuya ait kabineye bir sunum yapması beklentiler ortasında.

ASGARİ FİYATA ARTIRIM KARARI ÇIKARSA…

Şayet minimum ücretliye orta artırım kararı çıkarsa Minimum Fiyat Tespit Komitesi toplanacak ve yapılacak artırım oranı netlik kazanacak.

MEMUR VE EMEKLİLER

Enflasyon oranında fark alacak memur ve emeklilere, fazladan artırım yapılıp yapılmamasının da toplantı gündeminde yer alması bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Kabinede Kurban bayramı tatilinin müddeti de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor.

Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle resmi tatil. Bu nedenle “Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?” sorusu gündemde.

ATILACAK YENİ ADIMLARA KARAR VERİLECEK

Kabine toplantısında enflasyonla gayret ve fahiş fiyat artışları da masada olacak. Son ekonomik datalar ışığında atılacak yeni adımlara karar verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalabalık bir grupla katıalcağı NATO tepesi öncesinde yapılan hazırlıklar da son defa masada olacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.