Türkiye çıldırdı! 10 günde 8 akraba cinayeti!

Annesini öldüren çocuk, yeğenlerini öldüren amca, baldızını öldüren enişte, eniştesini öldüren kayınbirader… Türkiye’de akraba cinayetleri her geçen gün artıyor… Son 10 günde yedi farklı kentte sekiz cinayet işlendi.

Türkiye’de şiddet olaylarının dozu her geçen gün artıyor. En kolay trafik arbedesi cinayetle biterken, eski kocalar eşlerini sokak ortasında katlederken, akraba cinayetleri de artış gösterdi. Son 10 günde yedi farklı kentte sekiz cinayet işlendi.

ANNESİNİ İPLE BOĞDU

10 Haziran: Sakarya’nın Erenler ilçesinde 21 yaşındaki O.K,. ailevi nedenlerle tartıştığı 42 yaşındaki babası H.K.’yi silahla vurarak öldürdü.

9 Haziran: Bursa’da ruhsal sıkıntıları olduğu öne sürülen 23 yaşındaki Halil İbrahim Y., 45 yaşındaki annesi Yıldız Y.’yi boğarak öldürdü.

7 Haziran: Denizli’de aile içi şiddet argümanıyla meskenden uzaklaştırma kararı verilen 27 yaşındaki Ferhat Cihan, bir yaşındaki bebeğinin annesi İrem Evren’i (18) beş kurşunla öldürerek kayıplara karıştı.

DÖRT ÇOCUĞUNUN GÖZÜ ÖNÜNDE KATLETTİ

6 Haziran: Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yaşayan 49 yaşındaki Mehmet Bilsen, boşanma etabındaki eşi Hatice Bilsen’i dört çocuğunun gözü önünde öldürdükten sonra intihar etti.

6 Haziran: Ordu’nun Çatalpınar ilçesinde ortalarında daha evvelce hasımlık bulunan Cevat Kuzdere, yeğenleri Necmettin, eşi Hanım ve öteki yeğeni Süleyman Kuzdere’yle tartıştı. Amcası Cevat Kuzdere’nin ateş açması sonrası Necmettin Kuzdere öldü.

4 Haziran: Kütahya’da Mehmet Ali B., husumetli olduğu eniştesi Hasan Hüseyin Bakan’ı (50) sokak ortasında vurarak öldürdü.

3 Haziran: Bursa’da, ortalarında evvelce hasımlık bulunan amca M.G. (50), bağ konutuna giden yeğenleri Ş.G. (20) ve F.G. (19) ile tartıştı. M.G. yeğenlerini silahla vurdu. Kurşunların maksadı olan iki kardeş hastanede can verdi.

BALDIZA DOKUZ KURŞUN

1 Haziran: Çorum’da Emrah Ö. ile sokakta karşılaştığı eşi, kayınvalidesi ve baldızı ortasında tartışma çıktı. Bu sırada Ezgi Taşıran, annesinden cep telefonundaki Bayan Dayanak Uygulaması (KADES) butonuna basmasını istedi. Emrah Ö. de belinden çıkardığı tabanca ile Ezgi Taşıran’a 9 el ateş edip öldürdü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.