Türk yazılımcılardan golf sporunu 3 metrekarelik alana sığdıran modül

Türk yazılımcılar önemli bir başarıya imza attı. Amerika’nın en gözde sporlarından biri olan golfü 3 metrekarelik alanda oynanabilir hale getiren spor teknolojisi şirketi Rapsodo, pandemi döneminde geliştirdiği ”MLM Net Modülü” ile Amerika pazarında büyük ses getirdi.

Rapsodo MLM Golf Net Modülü, bahçe, garaj ve verandasında idman yapan spor tutkunlarının dikkatini çekeceğe benziyor. Modül Urla Teknopark’ta çalışan Türk yazılımcılar tarafından geliştirilmiş durumda. Rapsodo Türkiye Ofisi Ar-Ge Direktörü Dilek Devran konu hakkında açıklamada bulundu.

Devran, “Türkiye’de geliştirdiğimiz yazılımların tamamını Amerika’ya ihraç ediyoruz. 2021 yılında 50’ye yakın Türk yazılımcıyı işe alacağız. Rapsodo, genç Türk yazılımcılar için dünyaya açılma fırsatı. Türkiye’de hedeflediğimiz insan kaynağına ulaşırsak bizi dünyada kimse tutamayacak. Türk yazılımcılarının imzasını taşıyan Net modülü bunun en güzel örneği” dedi. Devran ayrıca, 2021 yılında global pazarda insan kaynağında yüzde 100’ün üzerinde büyüme hedeflediklerini ve Ar-Ge üssü olan Türkiye’nin bu büyümede lokomotif görevi göreceğini belirtti.

Rapsodo kurucusundan yaptığı açıklama

Rapsodo Kurucusu ve CEO’su Batuhan Okur: “Türkiye’de geliştirdiğimiz yazılımların tamamını Amerika’ya ihraç ediyoruz. Amerika pazarında çok hızlı büyüyoruz. Türkiye ile Amerika’da 2 farklı ekip farklı alanlarda ortak çalışma yapıyor. Bu yıl Türkiye’de bir “Veri Bilimi (Data Science) Takımı” kuruyoruz.. Bu takımı kurma amacımız, bizim toplamış olduğumuz dataları inceleyerek oyunculara veri sunmak. Veri analizi yaparak sporcuya “Atışı x derecede, hızı y değerde yaparsan performansın z oranında artar” diyecek ve teknoloji tabanlı veri sayesinde performansın geldiği şaşırtıcı sonuçların sayısını artıracağız. Spor endüstrisi çok önemli bir pazar. Rapsodo global pazarda şimdiden bu pazarın önemli oyuncularından hatta oyun kurucularından biri haline geldi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir