Türk Telekom, yerli eSIM’i kullanıma sundu Türk Telekom, yerli eSIM teknolojisini bireysel ve kurumsal tüm müşterilerinin kullanımına sunduğunu…

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamaya göre, eSIM; akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere, otomotiv endüstrisinden internete bağlı daha birçok ürüne kadar geniş bir alanda kullanılabilecek.

Şirket CEO’su Ümit Önal, “Yüzde yüz yerli teknoloji ile eSIM üreten dört ülkeden biri olduk. Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hale getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık” açıklamasında bulundu.

eSIM destekli cihazı bulunan Türk Telekom abonelerinin numaralarını değiştirmeden geçiş yapabileceğini duyuran Önal, “Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hale getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık. Çevre dostu ve güvenli teknoloji eSIM ile bireysel ve kurumsal müşteri deneyimini zenginleştirmeye devam edeceğiz. Kurumsal müşterilerimiz için de özellikle otomotiv alanında sunduğumuz eCall hizmeti ve bağlantılı araçlara yönelik çalışmalarımız; yerli e-SIM ile hızlanarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Türk Telekom’un hem bireysel hem kurumsal müşterileri, mevcut SIM kartlarını bu teknolojiyi destekleyen cihazları için ek ücret ödemeden eSIM ile değiştirebilecek. Ayrıca kullanıcılar yeni aboneliklerde de eSIM’i tercih edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir