Trump yönetimi TikTok kararı için temyize gidiyor Trump yönetimi, geçtiğimiz günlerde Hakimi Carl Nichols’ın TikTok lehine karar vermesi sebebiyle temyize…

ABD ve Çin arasında yaşanan gerginlik Huawei başta olmak üzere TikTok ve DJI gibi şirketlerin de sorun yaşamasına sebep oldu. Trump yönetimi tarafından satışa zorlanan TikTok, verilen karara itiraz ederek ABD Bölge Mahkemesine başvurdu.

Başvurunun olumlu sonuçlanmasıyla birlikte sosyal medya sitelerinin veri işleme konusundaki kısıtları ortadan kalktı. ABD yönetimi, TikTok’un App Store ve Play Store’dan kaldırılması talebini iptal eden Hakim Carl Nichols’ın kararını temyiz ile bozmak istedi ancak herhangi bir sonuç alamadı. Kasım ayında yeni bir teklif sunan TikTok, bu girişiminden herhangi bir olumlu sonuç elde edemedi.

ABD yönetimi, Nichols tarafından verilen karardan birkaç gün önce TikTok’un süre uzatma başvurusunu reddetmişti. TikTok’u ulusal güvenlik açısından tehlikeli bulduğunu belirten Trump, Çin hükümetinin ABD kullanıcılarının verilerine istediği zaman erişebileceğini iddia etmişti.

Temyiz başvurusunun detayları henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir