TOGG’dan heyecanlandıran paylaşım: 27 Aralık… Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Twitter hesabından bugüne kadar olan gelişrmelerden bahseden…

Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 25 Haziran 2018’de kurulan TOGG, 2022 yılında yerli elektrikli aracını piyasaya sürebilmek için hazırlıklarına devam ediyor.

Beklenen güne bir yıl daha yaklaştığımız şu günlerde, TOGG Twitter hesabı üzerinden #YeniLigde1Yıl etiketi ile yeni bir video paylaştı. Videoda yerli otomobilin 2018’den bu yana yabancı basında 80’den fazla ülke medyasında yer bulduğu aktarılırken, sürpriz bir tarih de açıklandı.

#DoğuştanElektrikli #TOGG ile geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz #YeniLigeYolculukBuluşması’nda sizi tanıştırmıştık.#YeniLigde1Yıl neler mi yaptık?

27 Aralık saat 11:00’i bekleyin.#DoğumYeriİstanbul pic.twitter.com/oHEX3HoxvB

— Türkiye’nin Otomobili (@TOGG2022) December 26, 2020

Genel olarak yeni açıklama ve düzenlenecek lansmanları sosyal medya üzerinden açıklayan Türkiye’nin Otomobili, 27 Aralık saat 11:00 için duyuruda bulundu ancak nasıl bir etkinlik olacağı konusunda bilgi vermedi.

Öte yandan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, 8. Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında yerli otomobilin en başından bu zamana geldiği süreci ve geleceğini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir