TikTokçu savcı görevden alındı

Manisa Turgutlu’da görevli Cumhuriyet Savcısı Nusrettin Saltabaş’ın Tiktok’taki videoları gündem oldu. Videoda şarkı söyleyip, spor yapan savcının görüntüleri tartışmalara neden oldu.

Videolarda çıplak halde spor yapan ve şarkı söyleyen Saltabaş, görüntülerin sosyal medya ve basına yansımasının ardından hesabını kapattı.

GÖREVDEN ALINDI

Savcı Saltabaş, kendi paylaştığı görüntülerin haber olmasının ardından mahkemeye başvurarak erişim engeli kararı aldırdı. Savcı Saltabaş Hakim ve Savcılar Kurulu tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

Savcı tartışması sosyal medyayı da 2’ye böldü. Bazı hesaplar Cumhuriyet Savcısının bu tür görüntülerini sosyal medyada yayınlamasını eleştirirken, kimileri ise savcıların da vatandaşlar gibi özel görüntülerini yayınlamasının normal karşılanması gerektiğini belirtti.

Saltabaş olayı yargıda ikinci TikTok vakası oldu. Şanlıurfa Viranşehir’de bir adalet meslek yüksekokulu öğrencisinin hakim cüppesiyle mahkeme salonunda Tiktok videosu çekerek paylaşması gündem olmuştu.

Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, “Görüntülerde yer alan şahıs, yargı mensubu veya adliye personelimiz değildir. Söz konusu kişinin daha önce adliyemizde staj yapmış Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencisi olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili idari yönden inceleme başlatılmıştır” denildi.
 

Manisa’nın Turgutlu ilçesi adliyesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Nusreddin Saltabaş’ın TikTok’ta paylaştığı videolar gündem oldu.

pic.twitter.com/ijW1Jw2Ih1

— BPT (@bpthaber) January 6, 2022  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.