Tekirdağ’da metruk binalarda yangın çıktı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Kemalettin Mahallesi Nazar Sokak ve Dere 4. Sokak’ta, ayrıyeten Pir Sinan Mahallesi Ferhat Kalfa Aralığı Sokak’taki metruk meskenlerde yangın çıktı.

Birebir gün içerisinde peş peşe çıkan yangınlar, mahalle sakinlerinin reaksiyonunu çekti.

Terk edilen ve risk oluşturan meskenler mahalle sakinlerinin dehşetli düşü olurken, husus bağımlılarının ise uğrak yeri haline geldi.

Yangın sonrası uygunca panik olan vatandaşlar, bu metruk binaların yıkılması gerektiğini belirtti.

3 başka metruk yapıda küçük çaplı yangın itfaiye takımlarının müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

“Bu binaları yıksınlar, herkes rahatlasın”

İHA’nın haberine nazaran; Kemalettin Mahallesi sakinlerinden Ersin Sapil, tapusu olmadığını sav ettiği metruk konutun yıkılmasını istedi.

Sapil, “Belediyeye kaç kere söyledik, gelip yıkmadılar. Yıksınlar kurtulalım nedir bu! Belediye Lideri Sarıkurt’a sesleniyorum: Bıktık artık buradan, rica ediyoruz yıktırsın burasını.

Binanın tapusu yok bir şeyi yok. Gelsinler yıksınlar, rahatlayalım, onlar da rahatlasın. Çocuklarımız var, sabah işe gidenler var. Sayın Sarıkurt’un bu işe yükünü koymasını istiyoruz” diye konuştu.

Pir Mahallesi sakini bir vatandaş, “Unsur bağımlıları daima burada barınıyor. Belediyeye iki kere gittim, söylemeye bıktık, yıkın diye. Artık bir şey demeyeceğim. Çocuklarımıza yazık” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.