Taycan ile ormanda sürüş yaptık Elektrikli araçlar arasında en çok dikkat çeken modelleren biri olan Porsche Taycan ile yaşadığımız …

ShiftDelete.Net YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda Porsche Taycan deneyimimizi anlattık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Performance Battery 522 beygir, Performance Battery Plus seçeneği ise 562 beygir güç üretebiliyor. Ayrıca sırasıyla 640 Nm ve 650 Nm Tork değerine sahip olan Taycan’ın 0-100 km/s hızlanma süresi sadece 4 saniye. Şirket, güvenlik sebebiyle son hızı 250 km/s olarak belirlemiş.

Tercih edilen batarya türüne göre 335 ile 520 km arasında menzil sunabilen Taycan, 225 kW DC hızlı şarj teknolojisini destekliyor. 220V ile yaklaşık 10.5 saatte yüzde 100 doluluğa ulaşan batarya, hızlı şarj teknolojisiyle 2 saat içerisinde tam dolu hale geliyor.

Yaklaşık 2 ton ağırlığına rağmen yüksek performansı ile dikkat çeken model, ülkemizde 1.9 milyon Türk Lirası fiyat etiketiyle satılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir