Sony ünlü yapımcıyla yollarını ayırdı Demon’s Souls Remake, Bloodborne ve Soul Sacrifice gibi yapımlarla tanıdığımız Teruyuki Toriyama, ay…

Sony Interactive Entertainment Japan Studio’nun önemli isimlerinden olan ve Bloodborne, Demon’s Souls Remake ve Soul Sacrifice gibi diğer oyunların kıdemli yapımcısı Teruyuki Toriyama, Twitter hesabından yaptığı duyuruyla ay sonunda Sony bünyesinden ayrılacağını ve kariyerine yeni şirketinde devam edeceğini açıkladı. 

Attığı tweette bu kararın arkasındaki nedeni belirtmeyen Toriyama, “Aralık sonunda SIE WWS JAPAN Studio’dan ayrılıyorum. Şimdiye kadar JAPAN Studio’yu destekleyen tüm kullanıcılara çok teşekkür ederim! Yeni şirketimde yeni oyun IP’leri oluşturma görevini üstlenmeye devam edeceğim. Desteğinizi bekliyorum” ifadelerini kullandı. 

Toriyama’nın bahsettiği yeni şirketiyle ve hangi projeler üzerinde çalışacağıyla ilgili bilgiler ise henüz mevcut değil. Öte yandan Sony’nin Japonya Stüdyosunda Toriyama’dan boşalacak pozisyona kimin geçeceği de henüz bilinmiyor. Ancak kulislerde birtakım iddialar dolaşıyor. En önemli ihtimalse orijinal Silent Hill yapımcıları ve SIE JAPAN’ın eski üyelerinden oluşan Bokeh Studio gibi görülüyor. Geçtiğimiz günlerde firma, 2023 yılında piyasaya çıkması planlanan korku odaklı bir aksiyon macera oyunu için kolları sıvadığını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir