Sony, Cyberpunk 2077’yi kaldırdı Cyberpunk 2077 PS Store kataloğundan kaldırıldı ve oyunculara para iadesi yapılacak. İşte Sony tarafından…

Oyunun konsolda yeterli performansı verememesi ve oyuncuları mağdur etmesine sesiz kalmayan Sony, sosyal medya ve internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda, PlayStation Store üzerinden oyunu alan kişilere para iadesinin yapılacağını açıkladı. Ayrıca oyunun kaldırılmasıyla müşteri memnuniyetini sağlamanın amaçlandığı belirtildi.

Sony tarafından PS Store kataloğundan kaldırılan Cyberpunk 2077 için ne zaman geri gelecek sorusuna henüz net bir yanıt verilemiyor. Firmanın yaptığı açıklamaya göre, oyun bir sonraki duyuruya kadar PS Store’da olmayacak. Sony’nin yaptığı açıklamanın tamamını ve iade sürecinin detaylarını görmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Oyunun PlayStation 4 tarafındaki optimizasyon sorunları için aslında ilk adım, oyunun geliştiricisi CD Project Red tarafından gelmişti. Firma, oyunculardan özür dilemiş ve isteyen kişilerin 1 haftalık süreç içerisinde oyunu iade edebileceğini söylemişti.

Cyberpunk 2077‘nin PS4 tarafında ilerleyen zamanda gelen güncellemelerle oynanabilir hale geleceği ve yeniden PS Store’da yer alması bekleniyor.

Cyberpunk 2077’nin güncelleme takvimi

Oyunda ortaya çıkan sorunların akabinde gözler gelecek güncellemelere çevrildi. Güncellemeler için paylaşılan takvim ise şu şekilde oldu:

Aralık: 20 Aralık’a kadar bir güncelleme gelecek.

Aralık / Ocak: Yeni iyileştirmeler hazır olduğunda sık sık güncelleme yapılacak.

Ocak: Yama 1, ilk büyük güncelleme.

Şubat: Yama 2, ikinci büyük güncelleme.

2021 yılında da (tam olarak belli bir tarih yok) PS5 ve Xbox Series X için yeni nesil konsol güncellemeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir