Son Dakika – Oppo Türkiye’ye yatırımı doğruladı Türkiye’ye yapacağı yatırım uzun süredir merakla beklenen OPPO ilk kez resmi açıklama yaptı. İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarında dünya çapında 40’tan fazla ülkede başarılı bir geçmişi ve güçlü hedefleri bulunan, lider akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou süreçle ilgili bilgi verirken ayrıntıları daha sonra paylaşacağını belirtti. Zhou’nun açıklaması şöyle: 

“OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”

Çinli mobil telefon üreticisi Oppo’nun Türkiye’ye yatırım yapacağı haberi iki gün önce gündeme gelmişti. Samsung’la birlikte adı geçen şirketin Kocaeli ve İstanbul’da 50 milyon dolar yatırımla bir fabrika kuracağı ileri sürülmüştü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir