‘Siber Yıldız’lar kozlarını paylaşıyor! Bu yıl 3. düzenlenecek olan 2020 Siber Yıldız Yarışması hakkında bilgi verdiğimiz video ile karşınızdayız…

İlk olarak 2017 yılında düzenlenen ve günümüzde de devam eden Siber Yıldız Yarışması, CTF (Capture The Flag) konsepti ile hazırlanıyor. Yarışmacıların 24 saat boyunca belirlenen görevleri en hızlı şekilde yapmasını gerektiren konsept, sorularda gizlenen bayrakları bulmanızı amaçlıyor.

Siber Yıldız Yarışması’nda tehdit istihbaratı,  adli bilişim, tersine mühendislik, ağ güvenliği, web uygulama zafiyetleri, mobil uygulama güvenliği ve sömürü geliştirme gibi kategoriler yer alıyor.

Siber Yıldız yarışmasına ulaşmak için linke ulaşabilirsiniz.

25 Aralık 2020 saat 20.00’de başlayıp 26 Aralık 2020 saat 20.00’de bitecek olan yarışma internet üzerinden gerçekleştirilecek. İlk 100’de yer alan takım ve kişiler, uygulamalı siber güvenlik laboratuarı olan FETİH Siber Talimhane’ye giriş hakkı kazanacak.

Dereceye girenler arasında yapılan mülakatları geçen kişiler ise BTK/USOM bünyesinde çalışma imkanına sahip olacak. Ayrıca BTK bünyesinde hazırlanan Akademi eğitimleri sayesinde siber güvenlik alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler, eğitim fırsatı elde edecek.

Dereceye giren takım ve kişiler için belirlenen ödüller ise şu şekilde,

1. Ödülü: 10 Cumhuriyet altını

2. Ödülü: 5 Cumhuriyet altını

3. Ödülü: 3 Cumhuriyet altını

4 – 15. Ödülü: 1’er Cumhuriyet altını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir