Samsung Galaxy Z Flip 3 için fiyat dahil yeni bilgiler

2021’in ikinci yarısında gelmesi beklenen yeni Samsung Galaxy Z Flip ya da olası resmi adıyla Samsung Galaxy Z Flip 3 için yeni bilgiler geldi.

Galaxy Z Flip’in yerini alacak Samsung Galaxy Z Flip 3, bir kaynak tarafından verilen bilgiye göre 1.499 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Bu açıdan kesinlikle ucuz olmayacak telefon, açık şekilde görüldüğü üzere sadece çok kısıtlı bir kitlenin cebine girebilecek. Galaxy Z Flip’i pazara 1.449 dolardan çıkaran Samsung, kaynaklara göre yeni telefonu Snapdragon 888 işlemci üzerine kuruyor. Bu biraz garip görünüyor çünkü katlanabilir telefon daha önce orta seviye bir işlemci taşıyacak bilgisi gündem olmuştu. Şu an orta seviye işlemcili cihaz söylentileri gelen Galaxy Z Flip Lite olacak gibi duruyor. İlk sürümden daha iyi su / toz geçirmezlik sunacak Galaxy Z Flip 3, daha ufak bir ekran deliği ve daha iyi bir menteşe taşıyor. Arkasında üçlü kamera sistemi olacak telefon, 6,7 ile 6,9 inç arasında bir ana ekranla gelecek ve daha ince çerçeveler taşıyacak. Modelin dışında ise yüksek ihtimalle yukarıdaki gibi bir dış ekran yer alacak.

Samsung Galaxy Z Flip 3 yanında Galaxy Z Fold 3 de geliyor

1.999 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak Galaxy Z Fold 3, sağlam bir kaynak tarafından verilen bilgiye göre daha önce söylendiği gibi 7.59 değil 7.55 inç bir ana ekrana sahip olacak. Modelin dışındaki ekran ise 6.23 inç değil 6.21 inç olacak gibi görünüyor. Aktarıldığı kadar katlanabilir telefonun gövdesinde yer alan S-Pen nedeniyle Samsung, yeni cihazın ekran boyutlarından biraz kısmak zorunda kalmış durumda.

Tasarımsal olarak Galaxy Z Fold 2 ile aynı yapıyı koruyacağı düşünülen telefon, Kore merkezli kaynaklara göre ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli de olacak. Pazara ekran altı kamera ile çıkan ilk normal telefon olmayacak Galaxy Z Fold 3, buna karşın katlanabilir tarafta bu “ilk ünvanını” üzerine alacak. Model gücünü ise kesin olarak Snapdragon 888 / Exynos 2100 işlemcilerden alacak.

Not: Görsel temsilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir