Samsung darbeye ve suya dayınıklı en ucuz telefon Galaxy XCover 6 Pro’yu tanıttı

Samsung’un Galaxy XCover serisi birkaç yıldır piyasada yer alıyor. Xcover serisi Galaxy telefonlarının daha güçlü bir versiyonu olarak ön plana çıkan bir model. Galaxy XCover serisi Türkiye’de hiçbir vakit satılmadı lakin Samsung yeni tanıttığı Galaxy XCover 6’nın Avrupa, Asya ve Orta Doğu’daki makul ülkelerde birinci sefer satılmaya başlanacağını duyurdu. Galaxy XCover 6 için yeni pazarlardan bir tanesi Türkiye olabilir.

Bu yeni model, sağlamlaştırılmış bir dizayna, MIL-STD-810H ve IP68 derecelerine sahip. Bu suya ve yere düşmelere güçlü olduğu manasına geliyor.

Ekran 6,6 inç boyutunda, ekran yenileme suratı 120 Hz. Ekran çözünürlüğü ise 1080×2408 piksel

​Telefon Snapdragon 778G 5G işlemcisinden güç alıyor. Bu işlemciye ise 6 GB RAM eşlik ediyor.

Telefonun ön kamerası 13 megapiksel ve f/1/8 diyafram açıklığına sahip. Bu sayede ışığın yetersiz olduğu ortamlarda kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor ve imajlı görüşmeler yapılabiliyor. 

Arka tarafında ise iki adet kamera bulunuyor. Ana kamera 50 MP ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip. İkinci kamera ise 8 MP 123 derece geniş açı lense ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip. 

15W süratli şarjı da destekleyen telefon 4050 mAh pil ile piyasaya sürüldü. En dikkat çeken özelliği bataryanın değiştirilebilir olması. Bu sayede pil ölse bile kullanıcı pil değişimini basitçe yapabiliyor. Telefon USB Type-C ile şarj oluyor.

Galaxy XCover 6, 5G takviyesine sahip ve Android 12 ile geliyor. Ayrıyeten beş yıl boyunca güvenlik güncellemesi alacak.

XCover6 Pro, Temmuz 2022’de, sadece “Avrupa, Asya ve Orta Doğu’daki makul pazarlarda” satışa sunulacak. Samsung, öteki bölgelere “daha sonraki bir tarihte” satışa çıkarılacağını belirtti. Telefonun bir evvelki modeli XCover 5 Türkiye’de hiçbir vakit satışa çıkarılmadı.

Türkiye’de suya ve darbelere karşı telefon sayısı epey az. Samsung markasıyla destekli bir telefonun piyasaya sürülmesi kullanıcılar için âlâ bir alternatif olabilir. Telefonun satış fiyatının tahminen 450 dolar olması bekleniyor. Bu da telefonun yaklaşık 7 bin 500 TL olacağı manasına geliyor. Bu fiyat suya ve toza güçlü telefonlar arasında  XCover 6’yı en ucuz telefon yapıyor.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.