Samsung 9 yıl sonra ilk kez çıtanın altında En büyük telefon üreticilerinden biri olan Samsung, telefon tedariki için 9 yıl sonra bir ilk yaşadı…

Güney Kore’den gelen bir rapora göre önde gelen telefon üreticisi Samsung, sonuna yaklaştığımız yıl içinde 300 milyon adet tedarik sağlayamadı. Yılın son gününe kadar firmanın 270 milyon adet model tedariki yapacağı belirtiliyor. Firma, en son 9 yıl önce 300 milyondan az tedarik sayısına ulaşmıştı. Bu da salgının Samsung’a olan etkisini gösteriyor.

2020’nin 3. çeyreğinde Samsung telefon tedariki için 189 milyon adet bilgisi bulunuyor. 1 Temmuz ile 31 Eylül arasında gerçekleşen bu sayının yüksek olmasında, bazı ülkelerde salgın yayılma hızının yavaşlamasının olumlu yansıdığı olduğu belirtiliyor.

Firmanın 2021 yılı için 5G, orta ve giriş segment modellerini kapsayan 301 milyon adet tedarik hedefi bulunuyor. Bu 301 milyon tedarikin 287 milyonunun akıllı telefon olacağı aktarılıyor. Akıllı telefonlar içinde de 50 milyon adet amiral gemisi modeli olacağı belirtiliyor. Bu da akıllı telefonların yüzde 17’sinin amiral gemisi modeli olacağı anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir