PlayStation 5 satış rakamları ile tarihe geçti Sony tarafında PlayStation 5 satış rakamları sayesinde yüzler gülüyor. PS5 satış istatistikleri ile …

Sony tarafından yakın zamanda tüketicilere sunulan yeni oyun konsolu için birçok bölgede stok yetersizliği yaşanıyordu. Bu duruma rağmen konsolun ulaştığı satış rakamları dudak uçuklattı. Açıklanan raporda, PS5’in ilk dört haftada 3,4 milyon adet sattığı belirtildi.

PlayStation 5 satış rakamları için yeni yılda da beklentiler artış yaşanacağı yönünde oldu. PS5 için 2021 yılında toplam satış miktarının 18 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Sony tarafında ise bu talebi karşılamak için çalışmalar sürdürülüyor.

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok sektörde sevkiyat noktasında sorun yaşanıyor. Sony de bu sorunlardan payına düşeni aldı. Ancak şirket, yeni yılda durumu çözmeye çalışacak ve ilk etapta Kuzey Amerika ile Avrupa pazarlarındaki stok sorununu çözmeyi hedefleyecek. Aynı zamanda Asya ülkelerinde yaşanan stok yetersizliğinin de 2021 yılının ilk aylarında çözülmesi bekleniyor.

Öte yandan PS5 için stok yetersizliği Türkiye‘de de yaşanıyordu. Ancak şu anda Sony’nin yeni nesil oyun konsolunu satın almak isteyenler, cihazı bulabiliyor. Konsolu satın almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

20 KG altın ile üretilen PlayStation 5 yolda

iPhone modelleri dahil birçok teknolojik cihazın lüks versiyonlarını üreten Rusya menşeili Caviar, geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sürülen PlayStation 5’in saf altın ile kaplanmış bir modelini tanıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir