Peker videolarıyla gazeteciliği bırakmıştı: Süleyman Özışık ‘kaldığı yerden devam’ edecek

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, 2021 yılına damgasını vuran video ve sosyal medya paylaşımlarıyla Türkiye’de adeta yer yerinden oynamıştı. Peker’in videolarında yer alan isimlerden biri de İnternethaber Medya Grubu yöneticilerinden Süleyman Özışık’tı. Peker’in iddiasına göre Süleyman Özışık, kendisi ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında “aracılık” yapan biriydi.

NE OLMUŞTU?

Özışık ve Soylu iddiaları yalanladı, ancak Peker önce Hadi Özışık’la olan face time görüşmesini yayınladı ardından Süleyman Özışık’ın kızının düğününe gönderdiği hediyeyi ve Özışık’ın açıklamasının olduğu videoyu sosyal medyada paylaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “kendisine tuzak kurduklarını” söylediği Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Bunun ardından Özışık kardeşlerin işyerlerinde arama yapıldığı açıklandı ancak soruşturmanın ileri gidip gitmediği, ne olduğu kamuoyuna açıklanmadı. Tartışmaların odağındaki Süleyman Özışık da gazeteciliği bıraktığını duyurarak sessizliğe bürünmüştü. Özışık, 8 ay sonra “kaldığı yerden devam etme” kararı aldı. Soylu, Özışık kardeşleri yakından tanıdığını ve kendisine tuzak kurduklarını savundu, “Keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim” dedi. Hadi Özışık ise Twitter hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Soylu’dan özür diledi ve telefon konuşmalarından İçişleri Bakanı’nın haberi olmadığı savundu.

“KALDIĞI YERDEN DEVAM” EDECEK

Süleyman Özışık, kendisine ait YouTube kanalında yayınladığı video ile geri döndüğünü duyurdu. Özışık, videoyu, “Şimdi yeniden savunduğum ve inandığım liderin ve davanın yanında yer alarak kaldığım yerden devam kararı aldım. Buyrun hep beraber kaldığımız yerden devam edelim” ifadeleriyle twitter hesabından duyurdu.

“ETİK DEĞERLERİ DOĞRULTUSUNDA” ARA VERMİŞ

Yayınladığı videonun altına da şunları yazdı: “Takip eden kardeşlerim bilir, yaklaşık 8 aydır hiçbir mecrada yer almıyorum. Neden yer almadığımı sizlere son yazımda ve videomda açıklamıştım. Kimileri bunu mesleği bıraktı olarak yorumlasa da, bırakmadığımı, etik değerlerim doğrultusunda bir süre ara vereceğimi belirtmiştim. Şimdi yeniden savunduğum ve inandığım liderin ve davanın yanında yer alarak kaldığım yerden devam kararı aldım. Buyrun hep beraber kaldığımız yerden devam edelim..”
 

Şimdi yeniden savunduğum ve inandığım liderin ve davanın yanında yer alarak kaldığım yerden devam kararı aldım.
Buyrun hep beraber kaldığımız yerden devam edelim..https://t.co/2psDdFr5kb pic.twitter.com/xkPgtYhFgv

— Süleyman ÖZIŞIK  (@slymnoz) January 14, 2022
‘BORSA’YI İTİRAF ETMİŞTİ

Süleyman Özışık, KHK’yla mesleklerinden ihraç edilmiş kişilerin dosyalarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya götürdüğünü söylediği “itiraflarıyla” da uzun süre konuşulmuştu. Özışık, “Gerek Süleyman Soylu’ya gerek OHAL işlemleri komisyonuna, gerek diğer mercilere, masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm. Dedim ki; ‘bu insanlar masum çıkmazsa hesabını benden sorun’ ve araştırmalar yapıldı. Hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı” demişti.

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?

1971 Iğdır doğumlu olan Süleyman Özışık, İlk, orta ve lise eğitimini Kars’ta tamamladı. Ekonomik koşullardan ötürü eğitimine devam edemeyince İstanbul’a gelerek çocuk yaşta iş hayatına atıldı. Askerlikten sonra Akşam Gazetesi’nde staja başladı. 3 yıllık staj döneminden sonra Milliyet Gazetesi’nde göreve başladı ve 7 yıl burada görev yaptı. 2000 yılında ekonomik kriz gerekçesiyle Milliyet Gazetesi’ndeki işine son verildi. Bir süre bazı kurumlarda basın danışmanlığı görevini yürüten Özışık daha sonra ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli haber sitesini kurdu.

2005 yılında farklı bir proje hayaliyle sonsayfa.com isimli haber sitesini kurdu. 2009 yılında tekrar kurucusu olduğu İnternethaber Yayın Grubu’nun başına geçti. 2013 yılında buradaki görevinden ayrıldı ve köşe yazıları, konferanslar ve televizyon programlarında yorumculuk yaptı. İnternethaber sitesinde köşe yazıları yazan Süleyman Özışık, 2018 Ocak ayında Türkiye Gazetesi’nde de köşe yazıları yazmaya başladı. 2019 Eylül ayında nethaber.com sitesini hayata geçirdi.

Özışık, Sedat Peker’in iddiaları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi hakkında suç duyurusu ve hakkındaki diğer iddialar üzerine gazeteciliği bırakma kararı almıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.