Özel Kuvvetler Komutanlığından emekli Albay Özeller Odatv için yorumladı: Hedef gözeterek ateş edilmiş

Odatv-Özel

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İYİ Parti İl Başkanlığına isabet eden kurşunlarla ilgili, olayın, saldırı değil, bölgede bulunan bir inşaatta meydana gelen hırsızlık girişimini engellemek adına, inşaat bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş açması sonucu gerçekleştiği belirtildi.

İLGİLİ HABER:İYİ Parti’ye silahlı saldırı… Kurşun nereye isabet etti… Odatv öğrendi

Özel Kuvvetler Komutanlığından emekli Albay Orkun Özeller, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırının “hedef gözeterek yapılmış atışlar” olduğunu ifade etti.

Odatv’ye konuşan Orkun Özeller, “Kriminal ekipler yapacağı incelemeyle atışın nereden yapıldığını çok rahat tespit edebilirler” dedi.

Bulunan mermi çekirdeğinin özelliklerinden uçuş mesafesi ile atış yapan şahsın muhtemel durduğu yerin belirlenebileceğini vurgulayan Orkun Özeller şu tespiti yaptı:

“Yaklaşık değerler verecek olursak; Merminin düşüşü 100 metrede 50 cm, 200 metrede 3 metre, 300 metrede 5 metrelik bir dağılma yapar. Olay yerinde bulunan iki merminin birbirine olan mesafesi yaklaşık 6 metre. Bu da saldırganın hedef gözeterek yani nişan alarak atış yaptığını gösterir.”

“KAZA DEĞİL”

“Tüm bu veriler ile saldırıyı yapan kişinin durduğu yer tespit edilince oradan yaklaşma ve uzaklaşma istikametleri de belirlenir sonra da kameralar devreye girer ve olay zanlıya sormadan bile açıklığa kavuşabilir.

Silahı kullanan kişinin çok iyi bir nişancı olmasa da çok tabanca atışı yaptığı tabancaya yabancı olmadığını değerlendiriyorum. Bu olayı hiç kimse tesadüf kaza diyerek aklımızla dalga geçmesin.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir