OPPO, yaptığı telefon sağlamlık testleri için birçok video paylaştı

OPPO, birçok diğer üretici gibi telefonlarını satışa sunmadan önce oldukça zorlu sağlamlık testlerinden geçiriyor.

Türkiye’de fabrikası bulunan ve yerel olarak akıllı telefon üreten firmalardan olan Çin merkezli OPPO, BBK çatısı altında arge konusuna en çok önem veren isimlerden. Araştırma geliştirme için her yıl gerçekten çok büyük bütçeler ayıran teknoloji firması, bu bütçenin bir kısmını telefonlarını test etmek adına zorlu sağlamlık testleri tasarlamak için de kullanıyor. İşte bunu göstermek isteyen OPPO’nun Hindistan departmanı, kısa süre önce Twitter’dan aşağıda izleyebileceğiniz birçok kısa test videosu yayınladı. Bu videolarda firmanın geçtiğimiz haftalarda yeni tanıttığı F21 serisi telefonları merkeze alındı. Şık tasarımlı telefonları birçok farklı ve zorlu sağlamlık testine sokan şirket, bu testler sayesinde cihazlar son kullanıcıya ulaşmadan önce büyük bilgi toplayabiliyor. Burada özellikle ciddi tasarım kusurlarının bulunması hedefleniyor. Bu tasarım kusurlarının seri üretim öncesinde tespit edilmesi, tahmin edebileceğiniz üzere OPPO gibi firmalar için inanılmaz büyük önem arz ediyor.

Akıllı telefonlarında çok özel üretim teknikleri kullanan Çinli teknoloji devi, son paylaşımlarında “kaliteyi geliştirme sürecinin tam olarak merkezinde tutuyoruz” açıklamasında bulunuyor. Özel cihazlar ile uzun süreli yıpranma testlerini kısa sürede gerçekleştirebilen firma, cihazları gündelik yaşama kılıfsız olarak hazırlamak istiyor.

Videoların merkezinde yer alan OPPO F21 serisinin Türkiye’de satılması beklenmiyor. Firma Türkiye’ye yeni telefonlarını getirme konusunda başında beri biraz yavaş kalıyor. Örneğin Reno8 serisi için sızıntılar artarken, Türkiye’ye henüz Reno7 serisi getirilmiş değil.

OPPO’dan gelen sağlamlık testi videoları:

At OPPO, our products go through rigorous testing processes to deliver the best quality in all aspects and the stunning #OPPOF21ProSeries has successfully completed it all, providing you with a #OPPOQualityPromise.
Buy now: https://t.co/pCd5DDpcte pic.twitter.com/6nhXZRhVGP

— OPPO India (@OPPOIndia) April 29, 2022

The quality of OPPO products is one of our top priorities.
The #OPPOF21ProSeries adopts IPX4 standard for water resistance testing and they are also placed underwater at a depth of 20cm for 30sec to deliver #OPPOQualityPromise.
Buy now: https://t.co/pCd5DDpcte pic.twitter.com/L2t7LD2o3R

— OPPO India (@OPPOIndia) April 29, 2022

To ensure optimum quality, and a seamless user experience, the #OPPOF21ProSeries was checked against 2,500-Scratch Testing, including the Steel Wool Friction Test, AF Coating Test and much more because it’s always about the #OPPOQualityPromise.
Buy now: https://t.co/pCd5DDpcte pic.twitter.com/khFeGpJVea

— OPPO India (@OPPOIndia) April 30, 2022

The #OPPOF21ProSeries devices are put through a series of drop simulations that include 28,000 drops from a height of 10cm so that your phone stays as strong as you – that’s an #OPPOQualityPromise!
Buy now: https://t.co/pCd5DD7B4E pic.twitter.com/aQ3yrPLvgD

— OPPO India (@OPPOIndia) April 30, 2022

Keeping quality at the very core of the development process, the all-new #OPPOF21ProSeries went through the Ball-Bearing Test, it is tested against strong collisions for it to be resilient against everyday drops, ensuring #OPPOQualityPromise.
Buy now: https://t.co/pCd5DDpcte pic.twitter.com/A9JbpiWoy4

— OPPO India (@OPPOIndia) May 1, 2022

Bu da ilginizi çekebilir: OPPO tarafından hazırlanan ilginç telefon konsepti

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.