Musk, bir sonraki seçimde parti değiştireceğini söyledi

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, bir sonraki seçimde Cumhuriyetçi adaylara oy vereceğini söyleyerek, artık Demokratların yanında yer alamayacağını açıkladı.

Bu hafta Miami’de All-In podcast’in mesken sahipliğinde düzenlenen bir aktiflikte sanal olarak konuşan Güney Afrika doğumlu teknoloji milyarderi “Kendimi ölçülü, ne Cumhuriyetçi ne de Demokrat olarak sınıflandırırdım. Aslında, daima Demokratlara oy verdim. Açıkça söylemek gerekirse, bir Cumhuriyetçiye asla oy vermedim” dedi.

Lakin Musk, Demokrat Parti’nin artık sendikalar ve dava avukatları tarafından çok derecede denetim edildiğini öne sürerek ABD Lideri Joe Biden’ın sendikalar tarafından çok fazla esir alındığını argüman etti.

Tesla ve SpaceX kurucusunun kasım ayında yapılacak orta seçimlere mi yoksa 2024 başkanlık yarışına mı atıfta bulunduğu net değil.

Musk, devasa toplumsal medya platformunu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının da sağ ve ya sol görüşle ilgisi olmadığını olayı “ılımlı bir devralma” olarak nitelendirdiğini Twitter’ın şu anda “çok fazla sol bir önyargıya” sahip olduğunu söyledi.

KAYNAK: RUSSİA TODAY

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.