MIUI 12.5 duyuruldu! İşte özellikleri

MIUI 13 yerine neden 12.5 gibi bir sürüm geldiğini merak edenler için, böyle ara bir sürüm gelmesinin nedenleri arasında 12.2 güncellemesinde kullanıcıların karşılaştığı sorunlar olduğunu da belirtelim.

MIUI 13 tarafında beklenen büyük değişikliklere hazırlık olarak değerlendirilebilecek bu ara sürümde genel anlamda güvenlik yamaları, optimize edilmiş uygulama işleme gibi özellikler geliyor. Bunların yanı sıra bildirim alma ve cihazın bağlı olduğu Windows cihazlar arasında geçişler yapmanın daha kolay bir hale geldiği aktarılıyor.

Yeni sürümde gözle görülür en büyük değişiklik şüphesiz tasarım tarafında oldu. Tasarımda daha estetik ve göze hitap eden bir değişiklik yaşandı. Etkinlikte iOS 14 ve MIUI 12.5 arayüzleri karşılaştırıldı. Arayüz tarafında iddialı olduğu görülen Xiaomi’nin yeni sürümünde yüzde 20 daha az bellek harcaması, yüzde 25 daha az güç kullanması ve arka planda bellek kullanımı noktasında ise ortalama yüzde 35 oranında azalma olduğunun altı çiziliyor.

Yeni arayüz ile birlikte kullanıcılar aynı zamanda daha güvenli bir deneyim yaşayacak. Uygulamaların kullanıcının konumuna, özel verilere veya telefon içindeki diğer hareketlerin izlenmesi engellenebilecek. Bu sayede kullanıcıların hassas bilgileri kaydedilmemiş olacak.

MIUI 12.5 ile kullanıcılara haptic dokunma teknolojisi de sunuluyor. Böylelikle daha iyi bir dokunma deneyimi arayüz ile birlikte sunulacak. Bu bağlamda MIUI 12.5, titreşim motoru ile uyumlu çalışarak ekranda dokunduğunuz yere göre farklı dokunmatik geri bildirimleri sizlere sunacak.

MIUI 12.5 kapalı beta alacak Xiaomi modelleri

–Xiaomi Mi 10,

–Xiaomi Mi 10 Pro,

-Xiaomi Mi 10 Ultra,

-Xiaomi Mi 10 Youth Edition,

-Redmi K30,

-Redmi K30 5G,

-Redmi K30 Pro 5G,

-Redmi K30i 5Gv,

-Redmi K30S Ultra,

-Redmi K30 Ultra,

–Xiaomi Mi 9,

-Xiaomi Mi 9 SE,

-Xiaomi Mi CC9e,

–Xiaomi Mi CC9 Pro,

-Redmi K20,

-Redmi K20 Pro,

-Redmi 10X 5G,

-Redmi 10X Pro 5G,

–Redmi Note 9 5G,

–Redmi Note 7,

-Redmi Note 7 Pro.

Kapalı beta sürümlerinin başladığını duyurduğumuz haberimizin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir