Menajerlik oyunlarının efsane ismi hayatını kaybetti Menajerlik oyunlarına aşina olanların yakından tanIdığı Belaruslu Maxim Tsigalko hayatını kaybetti. …

Menajerlik oyunlarını seven kişiler için Mark Kerr, Kennedy Bakırcıoğlu, Tonto Zola Moukoko, Julius Aghahowa, Taribo West ile birlikte en önemli efsaneler arasında yer alan Maxim Tsigalko, henüz sebebi öğrenilemeyen bir nedenden dolayı hayatını kaybetti. Efsane isim Championship Manager 01/02 oyununda ucuz maliyetinin yanında her sezon olağanüstü gol sayısına ulaşmasıyla rekorları alt üst edip gönüllerde taht kurmuştu.

Oyundaki abartılı grafiğini gerçek hayata yansıtamayan Belaruslu isim, 2001 yılında başladığı futbol kariyerinde Dinamo Minsk, Naftan, Kaysar, Banants ve Savit kulüplerinin formasını giydi. Tüm kariyeri boyunca 22 gol ve 8 asistlik bir performans sergileyen Tsigalko, milli takımıyla da 2 maçta 1 gol atma başarısı göstermişti. Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle henüz 26 yaşında kariyerine nokta koyan santrafor, zor koşullarda çalışmak zorunda kalmıştı.

Tsigalko kendisiyle yapılan bir röportajda futbolu bıraktıktan sonra ailesinin geçimini sağlamak için inşaatlarda çalışmaya başladığını açıklamıştı. Röportajda “Lütfen dünyaya yardıma ihtiyacım olduğunu bildirin” ifadelerini kullanan Tsigalko için bir imza kampanyası düzenlemişti. Hatta Football Manager oyununu yapan firmadan oyuncuya iş verilmesi istenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir