Maymun çiçeğine yakalanan adam günlük belirtileri gözler önüne serdi

ABD’de yaşayan Silver Steele isimli adam maymun çiçeği belirtilerini kamuoyu ile paylaştı, her gün değişen semptomları anlattı.

Genelde Afrika’nın makul bölgelerinde görülmesine karşın son aylarda Türkiye de dahil olmak üzere onlarca ülkede tespit edilen maymun çiçeği hastalığı yayılmaya devam ediyor.

Hastalığın ağır olarak görüldüğü ülkelerde başı çeken ABD’de maymun çiçeğine yakalanan bir adam her gün yaşadığı belirtileri ve çektiği acıları kamuoyuna toplumsal medya hesabı aracılığıyla duyurdu.

Silver Steele isimli adam, maymun çiçeğinin belirtilerinin gribe benzediğini lakin meskenin içinde yürümekte çok zorlandığını açıkladı. Ağustos ayının başında maymun çiçeğine yakalanan Steele, bilhassa ağız bölgesinde oluşan lezyonların fotoğraflarını paylaştı. Ağzı ve boğazındaki ağrıların çok acı verici olduğunu söyleyen Steele, “Doktor beni denetim ederken acıdan bayıldım” dedi.

Steele, lezyon ve şişliklerin bedeninin öbür bölgelerine de sıçradığını söylerken, bilhassa yemek yerken canının çok acıdığını da lisana getirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.