Kivi Meyvesini Kabuğuyla Yemenin Nedeni Bu! Kivi Kabuğunun Yararlarını Görünce Şok Olacaksınız

Hepimiz bir elmayı soymamanın daha güzel olduğunu biliyoruz. Bir elmanın kabuğu en fazla vitamin içerir. Fakat, bir kivi meyvesini soymamanın daha güzel olduğuna inanmak sıkıntı. Lakin, bir elma üzere, kivi meyvesinin en sağlıklı kısmı cildidir. Evet, yeşil meyvenin etrafındaki o tüylü katman sana çok yeterli geliyor. Lakin o cildi nasıl bir mutfak şaheserine dönüştüreceksiniz? Kivinin kabuğunu nasıl yenilebilir hale getireceksin?

DAHA SAĞLIKLI

Kivi meyvesin son derece sağlıklıdır, lakin kabuğu da sizin için hayli yararlıdır. Örneğin, cilt, sindirim için yeterli olan lifle doludur. Araştırmalara nazaran bu lifin kolesterol düzeyleri üzerinde de olumlu bir tesiri var. Fakat pek çok insan o tüylü kabuğu yemek istemiyor zira tadı hoş değil. Bir tahlil var mı? Evet, kabuğun üzerinde bulunan tüyleri fırçalayın ve meyveyi durulayın.

FAYDALAR

Şimdi o kivi kabuğunun neden bu kadar sağlıklı olduğunu merak ediyor musunuz? Size söyleyebiliriz. Kivi kabuğunda bol ölçüde C vitamini ve ayrıyeten bol ölçüde E vitamini bulunur. Ayrıyeten kabuğu lif açısından da zengindir ki bunu bilmek hoş. Tuvalete gitmekte biraz zorlanıyor musun? Daha sonra kivi kabuğunu yemek, bağırsaklarınızın tekrar tertipli olmasını sağlayabilir. Orada biter mi? Hayır, şimdi size tüm avantajı anlatmadık. Kivi meyvesinin kabuğundaki hususlar de kolesterol düzeyinizi olumlu etkiler!

TATMAK

Kivi meyvesinin kabuğunu denemek size cazip geliyor mu? O vakit sizin için diğer bir ipucumuz var. Sarı bir kivi meyvesi ile başlayın, bunların daha az tüyü vardır. Tüyleri temizledikten sonra hala çok fazla saç tadı alabiliyor musunuz? O vakit kolay bir tahlil de var: meyveyi yoğurt yahut sütle birlikte bir karıştırıcıya koyun ve kabuğunu ekleyin. Bilmeden evvel, birebir vakitte sağlıklı olan lezzetli bir smoothie’ye sahip olacaksınız!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.