Kılıçdaroğlu’ndan TEKNOFEST’e ziyaret

CHP önderi Kılıçdaroğlu, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST KARADENİZ’in düzenlendiği Samsun Çarşamba Havalimanı’nı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nu havalimanının VIP girişinde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Şurası Lideri Mehmet Fatih Kacır karşıladı.

Ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Teknolojiye, bilime yatırım yapmak Türkiye için çok değerli. O alanda üniversitelerin muvaffakiyet elde etmesi hepimize gurur verecek, bu kadar kolay.” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Sezgin Tanrıkulu’nun TEKNOFEST ile ilgili olumsuz açıklamaları vardı, siz neler söylemek istersiniz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bunları bırakın arkadaşlar. Burada kıymetli olan şu. Türkiye teknoloji alanında, bilhassa savunma sanayi alanında hoş yatırımlar yapıyor. Hepimizin de bu yatırımlara takviye vermesi lazım, bu kadar kolay bir şey. Yani bu yatırımlara kalkıp da A partisi, B partisi ayrımı yapmak da yanlış. Sonuçta yapan bizim insanlarımız. Burada çalışanlar, üniversitelerde okuyan öğrenciler, bunlar da bizim evlatlarımız. Bizim evlatlarımızın yaptığı muvaffakiyetleri kim gölgelemek isteyebilir.”

“İKİTELLİ’DEKİ ESKİ ATÖLYELERİNİ ZİYARET ETTİM”

Gazetecilerin haberi olmadan İstanbul İkitelli’de eski atölyelerini ziyaret ettiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Bu işi getirip A partisi, B partisi halinde yaparsanız bu yanlış olur, bunun sürekliliğinin olması lazım. Süreklilik bizim açımızdan pahalıdır.” dedi.

Bakan Yardımcısı Kacır da Kılıçdaroğlu’na, Ulusal Teknoloji Atılımı, Ulusal Kanatlar gösterisi, TEKNOFEST çalışmaları, Bayraktar TB2, Gökbey, öbür yerli ve ulusal teknoloji ile üretilen hava araçlarının yanı sıra Türkiye’deki teknoparklar ve girişimcilik ekosistemi hakkında bilgi verdi.

Kacır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 yıldır TEKNOFEST’e takviye verdiğini, 3 Eylül Cumartesi günü de alanda olacağını aktardı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.