Karakolda polisin burnunu kıran AK Partili lider tutuklandı

Kayseri Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün dün AK Parti İlçe Gençlik Kolları Hakan Korkmaz ve beraberindeki bireyler tarafından basıldığı öne sürüldü. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde vazifeli polis Fahri Ç darp edilip, burnu kırıldı.

EMEKLİ EMNİYET MÜDÜRÜ ERYILMAZ DUYURDU

Söz konusu olayı evvel 15 Temmuz Gazisi Emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz duyurdu. Eryılmaz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Memleketim Kayserinin Tomarza ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü bir siyasi partinin gençlik kolları lideri bir kendini bilmez ve yanındakiler tarafından basılmış ve polis memuru F.Ç’nin burnu kırılmış” dedi.

Siyasilere ve yetkililere seslenen Eryılmaz “Kimse eşkiyalara sahip çıkmaya kalkmasın. Kimse yaralı polis memuruna şikayetini geri alması için baskı yapmasın. Eşkiyalar cezalandırılsın” daveti yaptı.

ÜMİT ÖZDAĞ İSMİ AÇIKLADI

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ise Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, karakolda polisin burnunu kıran kişinin AK Parti Tomarza Gençlik Kolları Lideri olduğunu belirtti.

Ankara’da dün öğretmenlere gazlı müdahaleyi eleştiren Özdağ “Polis kardeşlerim, siz iş isteyen öğretmenleri durdurmaya çalışırken Tomarza’da karakol basan AK Parti Gençlik Kolları Lideri, polis Memuru F.Ç.’nin burnunu yumruklayarak kırdı. Polisi aşağılayan, döven Saray rejiminin değil halkın yanında olun. Siz AKP değil Türk polisisiniz” dedi.

TUTUKLANDI

Odatv’den Ersin Eroğlu’nun haberine nazaran ise olaya ait 5 kişi gözaltına alındı ve AK Parti Tomarza Gençlik Kolları Lideri Hakan Korkmaz tutuklanarak cezaevine gönderildi. Habere nazaran, Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir süreç için giden Hakan Korkmaz’a kapıdaki vazifeli polis memuru Fahri Ç. kimliğini sordu. Bu gelişme üzerine Korkmaz, “Sen benim kim olduğumu bilmiyor musun, beni nasıl tanımazsın?” diyerek, reaksiyon gösterdi.

Polis memurunun kimliği göstermeden içeriye giremeyeceğini söylemesi üzerine Hakan Korkmaz, karakola 4 arkadaşını çağırdı. Sonrasında kapıda misyonlu polis memurlarına saldıran küme, polis memuru Fahri Ç’yi darp ederek burnunu kırdı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.