iPhone 12 Pro Max ekranı, Note 20 Ultra’yı geçemedi Apple tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılan iPhone 12 Pro Max ekranı için DxOMark testine girdi. Cihaz…

Serinin en büyük ve pahalı modeli olan iPhone 12 Pro Max’in ekranı, altı ana başlık altında değerlendirildi. Bu başlıklar; okunaklılık, renk, video, hareket, dokunmatik ve yapı oldu. Bu başlıklar altında cihazın en yüksek puan aldığı noktalar yapı ve hareket olurken, en düşük puanını da dokunmatik kriterinde aldı.

iPhone 12 Pro Max ekranı DxOMark derecelendirmesine göre ise genel toplamda 88 puan aldı. DxOMark’ın değerlendirdiği telefonlar arasında en yüksek puan ise 89 ile Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G‘ye ait oldu. Listenin üçüncü sırasında ise iPhone 12 Pro Max’in puanı ile eşit olan OnePlus 8 Pro yer alıyor.

DxOMark testinden sonra iPhone 12 Pro Max’in ekran özelliklerini kısaca hatırlayalım. 6.7 inç büyüklüğündeki ekranla birlikte gelen telefon, 1284 x 2778 piksel çözünürlük sunuyor. Seramik kaplama ile gelen bu ekran, düşmelere karşı ortalamaya göre 4 kat daha dayanıklı. 2.000.000:1 kontrast oranına sahip ekran, 800 nit maksimum parlaklık değerine sahip. Bu değer, HDR ile birlikte 1200 nit‘e kadar çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir