Instagram’ın bazı özellikleri Avrupa’da kısıtlandı Avrupa’da Instagram ve Facebook Messenger kullanıcıları stickerlar, dosya gönderimi gibi birçok özellikte…

Avrupa Birliği’ndeki 2002 Gizlilik ve Elektronik İletişim Direktifi (ePrivacy Directive) üzerinde yapılan yeni değişiklikler üzerine Avrupa’daki çoğu Instagram ve Facebook Messenger kullanıcısına bir bildirim geldi:

“Bazı özellikler kullanıma müsait değil. – Avrupa’daki yeni kurallara saygı göstergesi olarak bazı özellikleri kaldırdık. Geri getirmek için uğraşıyoruz.”

Facebook hangi özelliklerin kaldırıldığını bildirmedi fakat kullanıcılar Instagram’da anketlerinin, stickerlarının ve AR efektlerin; Facebook Messenger’da özelleştirilmiş yanıtların, anketlerin kaldırıldığını gözlemlediler.

Ek olarak Instagram’da kullanıcı adları ile ilgili problemler ve Facebook Messenger’da dosya gönderimi hakkında sorunlar yaşadığını belirten kullanıcılara bu problemlerin ne zaman çözüleceği hakkında herhangi bir bilgi verilmemekte.

Türkiye’de kullanıcılar herhangi bir sorunla karşılaşmazken söylentilere göre Facebook’da çalışan kişiler tarafından, çok yakında bu problemlerin çözüleceği bazı basın mensuplarına bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir