İçişleri Bakanlığından 81 ile yılbaşı genelgesi İçişleri Bakanlığı yılbaşı genelgesi yayınladı. 81 il valiliğine gönderilen genelgede yılbaşı kutlamalarına…

Genelgede vali ve kaymakamların koordinasyonunda kolluk kuvvetleri başta olmak üzere kısıtlama döneminde genel güvenlik ve asayiş uygulamalarına dair tedbirlerin alınacağı aktarıldı. Bunlarla birlikte terör örgütlerinin faaliyetlerine, trafik kontrol ve uygulamalarına dair çalışmaların da yapılacağı belirtildi. Ayrıca konaklama tesisleri, apart ve villa kiralama gibi yerlerde yılbaşı partileri düzenleneceğine dair bilgilerin alındığı aktarıldı.

Sağlık çalışanlarının büyük fedakarlık yaptığı hatırlatılan İçişleri Bakanlığı yılbaşı genelgesi, bu fedakarlığın ve gayretlerin boşa gitmesine neden olacak partilerin toplum nezdinde kabul edilemez olduğu aktarıldı. Bu nedenle yılbaşı akşamında bütün kurumların tam mesai yaparak COVID-19 salgınıyla alınan önlemlerin yerine getirilmesi gerektiği belirtildi.

Ayrıca sosyal medyaya yansıyacak olan COVID-19, terör, asayiş ve trafik tedbirlerine aykırı durumların inceleneceği aktarıldı. Sosyal medyada belirlenen suçlar nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü siber suçlarla mücadele ve istihbarat ekiplerinin faaliyet yürüteceği belirtildi.

Perşembe akşamından pazartesi sabahına kadar sürecek olan kısıtlama boyunca Vefa Sosyal Destek Grupları vasıtasıyla 65 yaş ve üstü, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara ait ihtiyaçlarının karşılanacağı aktarıldı. Ayrıca anlık olarak barınacak yeri olmayan ve sokakta yaşayan kişilere de mevsimler şartlar göze alınarak destek olunacağı belirtildi.

Sokağa çıkma kısıtlaması boyunca yiyecek bulmakta zorlanacak olan hayvanlar için de Hayvan Besleme Gruplarınca gerekli tedbirlerin alınacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir