İBB WiFi’ye onay çıkmazsa 20 milyon heba olacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, İBB WiFi hizmetinin onay verilmezse kapanacağını…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan İSTTELKOM adlı şirket tarafından 2014 yılından beri WiFi hizmeti veriliyor. Kamusal alanlar haricinde otobüs, metrobüs, taksi ve dolmuş  gibi toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların da ücretsiz WiFi hizmetinden yararlanması hedefleniyor. Günlük 1 GB kota ve 2 Mbps hız sınırı bulunan hizmete kayıt olmak için ibbWifi ağına bağlanmak yeterli oluyor.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Twitter’dan yaptığı paylaşımda bu hizmetin yakında durdurulabileceğini söyledi. Ongun, “31 Aralık tarihine kadar onay verilmemesi durumunda İstanbul’da 4 milyon aboneye ulaşan, ücretsiz İBBWIFI hizmeti ne yazık ki sağlanamayacak. 20 Milyon Türk Lirası kamu kaynağı heba olacak. Özellikle eğitimlerine online olarak devam eden öğrencilerimiz ve hastaneler mağdur olacak” dedi.

İBB WiFi hizmetinin yaklaşık 4 milyon abonesi bulunuyor. Hizmetin devam edip etmeyeceği konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı. Buraya tıklayarak İBB WiFi  hizmetinin hangi noktalarda bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

2017 yılında İBB’ye WiFi hizmetleri için tahsil edilen frekansın süresinin doldu. BTK tarafından yeniden frekans izni verilmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir