Huawei Mate 50 serisi ile şimdiden rekor kırdı!

ABD, Huawei’ye çeşitli yaptırımlar uyguladığından beri, şirketin akıllı telefon operasyonları zor durumda. Şirket hatta pazarda büyük bir düşüş de gördü. Ancak marka tüm engellere rağmen akıllı telefon işini bırakmıyor ve görünüşe göre yeni serisi ile bir başarı da yakalayacak. Şirket yeni nesil amiral gemisi modeli olan Mate 50 serisi ile şimdiden bir miktar kitle kazanıyor gibi görünüyor.

Huawei, 5G teknolojisinden yararlanamıyor. Bu nedenle şirket Qualcomm’un en yeni ve en büyük Snapdragon 8+ Gen 1 işletim sistemini kullanmak zorunda kaldı. Yalnızca 4G Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci, Huawei’nin yaklaşmakta olan 2022 amiral gemisi Mate 50 serisine de güç sağlayacak.

Huawei Mate 50 serisi ile şimdiden rekor kırdı!

Marka, akıllı telefon operasyonlarında büyük bir darbe aldığından, şirket yılda yalnızca bir amiral gemisi serisi çıkarmaya odaklanmaya başlamıştı. Şu anda Huawei’nin 4 model içeren Mate 50 serisini 6 Eylül 2022’de piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak duyurudan önce marka, Çin’deki resmi web sitesinden Mate 50 serisi için rezervasyon almaya başladı. Bu rezervasyonlara baktığımızda, Mate 50 serisi için şimdiden 1 milyondan fazla kişinin kaydolduğunu görebiliyoruz. Başka bir deyişle, bu temel olarak şirketin Çin’deki kendi iç pazarında hala sadık bir müşteri tabanına sahip olduğu anlamına geliyor. Tabiki rezervasyonlar, ön siparişler gibi doğrudan satış anlamına gelmiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.