HDP’li Hüda Kaya’nın oğlu tutuklandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğü’ne 20 Haziran’da gönderilen e-posta ile ‘Muhammed Cihad Cemre isimli şahıs Kandil’e PKK’lı teröristlerin yanına gidip geliyor. Orada örgüt yöneticileri ile görüşmeler yapıyor, Kandil’de teröristlerle çektirdiği fotoğrafları emniyet güçlerimizle paylaşmak istiyorum’ ihbarında bulunuldu.

Teröristlerle fotoğrafları ortaya çıktı

İhbar ile ilgili yapılan çalışmalarda, HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammet Cihat Cemre’nin PKK/KCK terör örgütü faaliyetleri nedeniyle kırmızı bültenle aranan Cafer K. Kod isimli PKK Merkez Komite Üyesi Abidin Karakoç ve Bozan Tekin kod isimli PKK İran Sekretaryası ile birlikte kırsal alanda silahlı olarak fotoğraflar çektirdiği ortaya çıktı.

Gözaltına alınmış, isimli denetimle hür bırakılmıştı

İhbar üzerine harekete geçen polis takımları, Muhammed Cihad Saatçioğlu’nun soyadını mahkeme kararıyla Cemre olarak değiştirdiğini ve Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yaşadığını belirledi.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Gayret Şube grupları tarafından geçen cumartesi sabahı düzenlenen operasyonla HDP Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, Bayramiç ilçesinde yaşadığı konutta gözaltına alındı.

Evindeki aramalarda bulunan çok sayıda örgütsel doküman ve dijital gerece el konuldu.

Emniyetteki süreçlerin akabinde pazartesi günü adliyeye sevk edilen Cemre, sevk edildiği mahkemece isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

Başsavcılık karara itiraz etti, tutuklandı

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın karara itirazı üzerine bugün Bayramiç’teki evinde polis tarafından gözaltına alınan Cemre, tekrar sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Bayramiç Meslek Yüksek Okulu Ormancılık Kısmı’na geçen yıl kayıt yaptıran Cemre’nin, ders kaydı bulunmadığı öğrenildi. Cemre’nin, ayrıyeten annesi HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ismine kayıtlı Serhat köyündeki tarlayı kiraladığı ve çiftçi sistemine kayıtlı olduğu öğrenildi.

HDP’li Kaya: Zalimlerle hesaplaşmamız yakındır

Konuyla ilgili toplumsal medya hesabından yeni bir açıklamada bulunan HDP Milletvekili Hüda Kaya, şu tabirleri kullandı:

“Oğlum⁩ yıllar öncesinden beraat ettiği savlardan evvelki gün isimli denetimle hür kalmıştı Biraz evvel savcınn yakalama kararıyla bahçede çalışırken tekrar alındı ve götürüldü Güçlülerin hukukunda değil hukuk güçlü olduğunda zalimlerle hesaplaşmamız yakındır”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.