Halıya dökülen yağ lekeleri nasıl çıkar? İşte Halı yıkamacıların bile sır üzere sakladığı o mucizevi yöntem!

Temizlik yapmak, sağlıklı ve hijyenik bir hayat için tertipli olacak halde uygulamasın gereken gereken aktivitelerin ortasında bulunuyor. Konutta yer alan birtakım alanlar hanımların paklık yaparken zorlanmalarına sebep olabiliyor. Lakin kimi eserleri temizlemek bayanların canını hayli sıkabiliyor Bu eserlerin ortasında halılar da bulunuyor.

BU FORMÜL İLE HALIYA DÖKÜLEN YAĞ LEKELERİ ANINDA YOK OLACAK!

Geçmiş yıllarda halılarını bahçede yahut balkonda yıkayan bireyler, günümüzde halı yıkamacıların teknolojik aletleri sayesinde yıkatmaya başlamıştı. Lakin son vakitlerde halı yıkama merkezlerinin yükselen fiyatları, halıların tekrardan elde yıkanmasına sebep oluyor. Son günlerde uzmanlar tarafından paylaşılan bu sistem, bayanlara halı paklığı açısından son derece yardımcı oluyor. İşte, halıları pratik bir halde temizlemek için kesinlikle öğrenmeniz gereken o mucizevi yol hakkında merak edilen ayrıntılar.

HALIYA DÖKÜLEN YAĞ LEKELERİNİ ÇIKARMANIN EN KOLAY YOLU

Halıların üzerine dökülen yağlar, birçok bayanın kabusu olmaya devam ediyordu. Bu durum, genel olarak her bayanın, yağlı olan bölgeye direkt olarak paklık eseri uygulaması ve lekeli olan bölgenin daha fazla yayılmasına da yol açtığı görülüyor. Lakin son vakitlerde halı yıkama merkezlerinde bile yağ lekelerini yok etmek için uygulanan o mucizevi sistem gün yüzüne çıktı.

Halınızda bulunan yağ lekelerini ortadan kaldırabilmek için birinci olarak sıcak su kaynatmanız gerekiyor. Akabinde halı üzerinde bulunan lekeli bölgeye ölçülü miktar da toz deterjan dökmeniz gerekiyor. Daha sonra kaynatmış olduğunuz suyu deterjanın üzerine ek edebilirsiniz. Bu süreci uyguladıktan sonra beyaz ve yumuşak bir bez yardımı ile lekeli olan bölgeyi daha fazla yaymadan yavaşça ovalıyoruz. Öbür yandan halının ziyan görmemesi için kaliteli bir bez kullanmaya ehemmiyet veriyoruz. Bu usulü uyguladıktan sonra yağ lekesinin halınızdan sonsuza kadar yok olduğunu fark edeceksiniz.

BU USULÜ YÜNLÜ HALILARDA UYGULAMAK

Evinizde bulunan yünlü halılar, paklık yaparken daha fazla dikkat etmeniz gereken ve gerçek olmayan teknikler ile temizlendiğinde kesinlikle ziyan görebilen modeller ortasında bulunuyor. Bu sebeple yağ lekelerini yok etmek için uygulanan sıcak su formülünü olağan halılara nazaran son derece dikkatli halde uygulamak gerekiyor. Bu evrede hem yünlü halılarınıza ziyan vermez hem de en tesirli paklığı basitçe elde etmiş olursunuz. Son vakitlerde birçok bayan, sıcak su prosedürü sayesinde halılarını rahatça temizlemeye devam ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.