Google’dan kullanıcılara Windows 7 uyarısı Google hala Windows 7 işletim sistemini kullanan geliştiricilere çağrı yaptı. Firma bu işletim sistemi…

Microsoft’un Windows 7‘ye desteğini sona erdirmesinden 11 ay sonra, Google da Chromium geliştiricilerini Windows 7‘yi kullanmayı bırakmaya çağırdı. Firma, işletim sisteminin artık Chromium’u geliştirme yapmak için çalışmayacağını ve Windows 10’un artık bir gereklilik olduğunu doğruladı. Öte yandan desteklenmeyen bir işletim sistemi olduğundan işletim sisteminin kullanıcıları, çalıştıklarında okunabilir bir hata mesajı alacak.

Google, yaptığı açıklamada “Chromium ve türevleri hala Windows 7’de çalışıyor. Bu yalnızca geliştiricileri etkiliyor” diyerek Chromium destekli tarayıcıların daha önce Google tarafından onaylandığı gibi Windows 7’de çalışmaya devam edeceğini belirtti.  Ayrıca bu haftanın başından itibaren Microsoft, Windows 10’u Windows 7Home, Pro ve Ultimate lisansını çalıştıranlar için ücretsiz bir yükseltme olarak sunmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Google mühendisi Bruce Dawson, “Son zamanlarda birkaç Windows 7 arızası oldu ve sonunda bunları düzeltmeye devam etmek pahalı hale geldi. Bunun bir noktada ve belki de şu anda gerçekleşmesi gerekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir