Google Türkiye’den esnaf ve KOBİ’lere destek Google Türkiye, Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı kapsamında esnaf ve kobilere 12 milyon…

Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu planladıkları online ve offline eğitimlerle 24 ay içerisinde 20 bin restoran ve kafe sahibine ve çalışanlarına erişmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Google Yükselen Pazarlar Başkan Yardımcısı Meir Brand ise dijital dönüşüm için işletmelerin finansmana ihtiyacı olduğunu aktararak şu değerlendirmede bulundu;

“12 milyon dolarlık finans paketi sunuyoruz. Bu sayede büyük bir fırsat sağlıyoruz. Online araçlar, dijital beceriler ve ortaklık sayesinde ekonomik toparlanma hızlanacak. Hedefimiz, Türkiye’de işletmelerin dayanıklı hale gelmesi.

Bunun için de onlara 360 derecelik bir program sunuyoruz. Uzun vadeli bir ortaklıkla dijitalleşmeyi mümkün kılacağız. Türkiye’ye yatırımlarımız devam edecek. Çok net bir şekilde bu yıl zor bir yıl oldu. Gelecek yılı olumlu görüyorum.

Tünelin sonundaki ışığı görmeye başladığımızı düşünüyorum. Çevrim içi dünyaya ve Türkiye’nin salgın döneminde çevrim içi platformlarda yaptıklarına bakıldığında kriz sonrasında güçlü çıkacağını söyleyebiliriz.”

4 ana bileşen ile 12 milyon dolar destek!

Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı dört bileşenden oluşuyor. Esnafın dijital dönüşümünü hızlandırmayı hedefleyen bu dört bileşen;

TESK aracılığıyla restoran ve kafelere ve çalışanlarına yönelik yapılaca bağış, KOBİ’lere sağlanacak özel kredi desteği, dijital eğitim ve araçlar sunulacak Google Dijital Türkiye platformu ve 2 son olarak da kamu kurum ve kuruluşları ile KOBİ’lere sağlanacak reklam hibeleri olarak sıralanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir